Хоча більшість людей чистять зуби двічі на день, експерти виявили, що люди, можливо, не змінюють їх так часто, як це необхідно. Згідно з дослідженням Манчестерського університету, зубні щітки можуть накопичувати більше 10 мільйонів бактерій – це більше на квадратний дюйм, ніж бактерій, виявлених в сидінні унітазу (50 на квадратний дюйм) або в підлозі громадського туалету.

В результаті, якщо не міняти зубні щітки або чистячі насадки досить часто, це може негативно позначитися не тільки на ваших зубах, але і на вашому здоров’ї в цілому. Як часто потрібно міняти зубну щітку або чистячу насадку?

Обтріпані щетинки неефективні для видалення зубного нальоту і залишків їжі, а це значить, що вони можуть негативно позначитися на гігієні порожнини рота.

Співзасновник компанії Bristle, що займається тестуванням мікробіома порожнини рота, Брайан Маурер пояснив:
«З часом щетина вашої зубної щітки зношується від використання, що вплине на те, наскільки добре ви чистите зуби».

Згідно з дослідженням 2020 року, рівень бактерій залишається відносно незмінним між двома і 12 тижнями, але їх кількість збільшується через 12 тижнів, тому важливо міняти зубну щітку кожні три місяці.

Який вплив ваша зубна щітка може надати на загальний стан здоров’я?

Зубні щітки можуть переносити велику кількість бактерій через те, де вони знаходяться. Експерти Doop пояснюють, що одне з основних джерел небажаних бактерій, що потрапляють на щетину зубної щітки, відбувається через те, що ви перебуваєте занадто близько до унітазу.
«Якщо унітаз розташований дуже близько до раковини, більше шансів, що бактерії, які викидаються в повітря при змиванні, досягнуть і забруднять вашу зубну щітку”.