Більш високе споживання деяких продуктів пов’язане з більш високою захворюваністю на рак, але останнім часом дослідники прагнуть поглибити своє розуміння зворотного зв’язку між їжею і раком. З’явився ряд доказів того, що родзинки може бути ключем до запобігання смертельній хворобі.

Кілька досліджень підтвердили, що «значне зниження» ризику раку пов’язане зі споживанням родзинок. Результати показали більш низький ризик колоректального раку, раку простати або смертності від раку підшлункової залози на 24%, 49% і 65% відповідно, що було пов’язано з прийомом від трьох до п’яти порцій сухофруктів в тиждень.

За даними журналу Advances in Nutrition, асоціації були настільки ж хорошими, а в деяких випадках сильнішими, ніж ті, що спостерігалися для сирих фруктів.

У журналі йдеться:

«Дані показують, що більш високе споживання родзинок та інших сухофруктів може мати важливе значення для запобігання раку травної системи».

Далі дослідники підкреслили, що сухофрукти «складають відносно невелику, але значну частину раціону людини», і їх слід визнати за їх захисну дію від раку».

Оскільки родзинки багаті антиоксидантними сполуками, він може захистити організм від окисного пошкодження і вільних радикалів-двох основних факторів, що викликають хворобу.

Грунтуючись на розглянутих дослідженнях, не було доказів захисного ефекту від раку легенів або ризику раку грудей. Дослідження, проведене в Греції, показало, що родзинки і чорнослив значно знижують ризик раку.