З настанням тепла багато людей відправляються на природу на шашлики. А під час свят та тривалих вихідних дотримуватися звичного режиму харчування складно – можна легко переїсти та нашкодити шлунку та фігурі. Існують деякі правила, за допомогою яких гуляння пройде легше.

Краще заздалегідь поїсти

На пікнік або гуляння в гостях краще не приходити дуже голодним. Так збільшується ризик переїсти, що призводить до тяжкості у шлунку.

Що і як їсти

Намагатися спробувати все не потрібно. Найкраще вибрати для себе пріоритетні страви.

На святковому столі зазвичай багато білкових продуктів: птиці, м’яса, риби. Змішування різних білків може призвести до тяжкості в шлунку та поганого самопочуття. Щоб уникнути цього, краще зупинитись на одному гарячому блюді.

З’їдати рекомендується не більше однієї порції (300 г) м’яса (зокрема шашлику) за один раз. До неї слід додати більше овочів, а ось вживання крохмалистих продуктів (наприклад картоплі) краще обмежити. Соусами, особливо покупними, також краще не зловживати.

Щоб не переїсти, потрібно ретельно та повільно жувати.

Що пити

Перед їжею можна випити склянку води – це трохи притупить голод і спрагу. Запивати їжу можна, але краще віддавати перевагу звичайній воді, а не газованій воді та сокам. Алкоголь, у свою чергу, може навіть посилити почуття голоду.

Не забувати про активність

Багато хто забуває, що у будь-якому святі головне – не лише їжа, а й спілкування. Можна частіше вставати з-за столу, щоб розім’ятись, а на свіжому повітрі можна передбачити рухливі ігри. Рух відверне від їжі та прискорить обмін речовин.