Крім порушення пам’яті, свідчити про початок хвороби Альцгеймера можуть погіршення зору, орієнтації в просторі і труднощі з логічним мисленням.

Це захворювання, ліки від якого поки не знайшли, характеризується втратою пам’яті, навички орієнтуватися в просторі і навички доглядати за собою. Недуга відома вже більше ста років.

Перші симптоми хвороби Альцгеймера можуть бути різні у різних людей, відзначають дослідники.

Для багатьох людей сигналом до початку ранньої стадії є аспекти, не пов’язані з пам’яттю. Наприклад, проблема з підбором потрібних слів, проблеми із зором і орієнтуванням в просторі, порушення в здатності приймати рішення і міркувати логічно.

Головним фактором ризику для хвороби Альцгеймера як і раніше вважається вік. Сьогодні близько третини людей, які досягли 85 років, можуть мати це захворювання. Тільки в США воно діагностовано у 5,5 мільйона чоловік старше 65 років.

Вчені відзначають, що в міру старіння населення ці цифри будуть рости, поки не будуть знайдені способи запобігти або відкласти розвиток хвороби.

Захворювання вдвічі частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, що в якійсь мірі пов’язано з більшою тривалістю життя жінок. А переважання кількості хворих в розвинених країнах пов’язане зі збільшенням в них частки літніх людей.