Виявляється, за розміром зіниці можна помітити передумови швидкої смерті людини, що страждає серцево-судинними захворюваннями. Про це йдеться в науковій роботі, опублікованій в журналі ESC Heart Failure.

Дослідники спостерігали за групою випробовуваних, яких розділили по групах за незвичайною ознакою: за розміром зіниць. У першій групі були пацієнти з маленькими зіницями, у другій — з великими. За випробовуваними спостерігали протягом двох років.

Автори роботи стверджують, що володарі маленьких зіниць (нагадаємо, ці люди страждали від серцевої недостатності), вмирали в два рази частіше тих, у кого великі зіниці. А ще люди з першої групи потрапляли в лікарню повторно з 50-відсотковою ймовірністю, в той час як пацієнтів з другої групи госпіталізували в 28% випадків.

– Спостереження показали, що вимірювання зіниці може бути новим неінвазивним методом оцінки стану пацієнтів із серцевою недостатністю, — йдеться в роботі.

Як повідомлялося раніше, в деяких випадках по обличчю можна визначити наявність цукрового діабету. Одним із проявів побічного ефекту захворювання є параліч лицьового нерва, що зачіпає тільки одну сторону особи. Це порушення характеризується ослабленістю мімічних м’язів-людина не може нормально закрити око або посміхнутися. Є й інші ознаки: опущене повіку або кут рота, згладжування носогубної складки, неможливість витягнути губи і сильно зморщити лоб.