Канадські медики радять для зниження рівня цукру в крові і ризику розвитку серцево-судинних захворювань включити в свій раціон бобові (нут, боби, сочевиця, маш, квасоля і так далі).

Цукровий діабет і серцево-судинні захворювання взаємопов’язані, нагадують фахівці, оскільки підвищений рівень глюкози в крові пошкоджує кровоносні судини.

Бобові роблять позитивний вплив на серце якраз за рахунок зниження рівня цукру і холестерину в крові. Крім того, в цих продуктах багато рослинного білка, який відмінно засвоюється.

А ще вживання бобових, що містять у великій кількості білок і клітковину, допомагає боротися з ожирінням і контролювати вагу. Відомо, що ожиріння є одним з головних фактором розвитку цукрового діабету.

Читайте також:  Cancer Prevention Research: доступні продукти ефективно захищають від раку

Цукровий діабет – хронічне захворювання, при якому в крові постійно тримається високий рівень цукру.

Нагадаємо симптоми цукрового діабету другого типу: прискорене сечовипускання, надмірна спрага, розпливчастість зору, гостре відчуття голоду, свербіж, нестача енергії і крайня втома, оніміння і поколювання в кінцівках, повільне загоєння ран.

Як раніше розповів лікар-дієтолог Михайло Гінзбург, є всім доступний продукт, здатний захистити людину від раку і зміцнити кістки. Це, за його словами, все той же горох, який містить велику кількість білка і кремнію, а саме ці елементи необхідні для синтезу колагену і еластину.