Ця схема харчування допомогла Олівії Манн, Міранді Керр, Жизель Бюндхен і багатьом іншим!

“Коли ми приступили до зйомок «Люди Ікс: Апокаліпсис», мені потрібно було скинути кілька кілограмів, щоб тіло виглядало ідеальним, — ділиться Олівія Манн, — і я сиділа на дуже суворій дієті плюс тричі на тиждень ходила на тренування в зал. Але варто було зйомкам закінчитися, як моя вага рвонув вгору і перевалила за 65 кілограмів! При моєму рості в 1 м 63 см це була катастрофа. Я кинулася тренуватися 7 разів на тиждень, але відчувала лише виснаження, занепад сил і ненависть до всіх оточуючих. Тоді мені і попалася на очі схема 80/20. І виявилося, що це мій порятунок!»

Дієта 80/20: опис

Система проста: 80% вашого добового раціону повинні складати фрукти і овочі. Решта 20% – все, що завгодно (так, навіть бургер можна). Відразу виникає питання, як нормальна людина може вирахувати ці відсотки, і відповідь вже знайдений. Досить розділити прийоми їжі на “здорові” і “звичайні”. При оптимальному п’ятиразовому харчуванні це означає, що 4 прийоми їжі складаються з овочів і фруктів, а 1 — з «всього іншого», якщо ви їсте 3 рази в день — два прийоми їжі повністю дієтичні, а третій (хоча за рахунком він може бути хоч сніданком, хоч обідом) — поєднує трохи овочів (або фруктів) і вашу улюблену їжу.

Автор системи Тереза Каттер каже, що ще ефективніше розраховувати тижневий раціон за тією ж формулою: 20% звичної їжі, а все інше — овочі та фрукти. При такому плануванні можливо навіть проведення “Днів непослуху”, коли ви цілий день їсте все, що захочеться.

Ну і, звичайно, слід зберігати розум: якщо у відведений вам «вільний» прийом їжі Ви проковтнете 2 порції картоплі-фрі, нічого хорошого з цього не вийде.

Дієта 80/20

А ось якщо у вас планується торжество або захід, ви цілком можете «заощадити» для нього деякий запас міцності, наприклад, відмовляючись від нездорової їжі протягом 3-4 днів, але дозволяючи собі не думати про те, чи можна вам ще шматок піци або торта під час вечірки.

“Але чи можна прожити на одних овочах і фруктах, це ж шкідливо!”- скажете ви. Насправді нічого страшного не станеться, якщо ваш раціон буде максимально різноманітний. Стручкова квасоля і черешня, броколі, цвітна капуста і абрикоси, баклажани, кабачки і яблука, причому кількість не обмежена, а порції не нормовані!

У чому ж секрет дієти 80/20, крім низької калорійності?

У детоксі. З такою кількістю клітковини, яку рекомендується вживати в їжу, ви очистите організм від токсинів, нормалізуете роботу кишечника, виведете застояну рідину і налагодите метаболізм. Дотримуватися “дієти” можна все життя!

«Я скинула 6 кілограмів за місяць, і жодного дня не була голодною, — каже Олівія, — і я планую так харчуватися завжди. Мій лікар вважає, що це корисно: у мене покращилися результати обстежень, внутрішні органи стали краще функціонувати, але головне — мені не треба мучитися, знаючи, що он той десерт або цей стейк, та піца або це печиво мені тепер недоступні».