Закачування в транспорті є поширеною проблемою , особливо серед дітей до 12 років , так як їх вестибулярний апарат ще розвивається. Про те , як уникнути неприємних симптомів в поїздці, розповіла лікар -невролог медичного центру « Медісвіт » Ольга Рубцова.

Вона зазначила , що дорослих людей може закачувати через надлишок сенсорної інформації ( сенсорного конфлікту) . Наприклад , якщо людина читає в автобусі , то його вестибулярний апарат сприймає рух , а зір фіксується на нерухомому предметі , що призводить до закачування ( нудоті , блювоті ) .

Щоб знизити ймовірність закачування , вибирайте місце в автобусі ближче до водія , а в літаку – ближче до крила . Щоб не заколисували в автобусі , фіксуйте погляд на горизонті в напрямку руху. Перебуваючи на кораблі , дивіться не на горизонт , а на небо. Не подорожуйте натщесерце і вибирайте провітрювані місця в транспорті , рекомендує лікар. Позитивні думки напередодні поїздки також допоможуть знизити ризик закачування.

Читайте також:  Що відбувається з організмом, коли людина утримується від алкоголю

Зменшити неприємні симптоми в дорозі допоможуть смоктальні цукерки , жуйка або вода з лимонним соком. Вибір аптечного препарату від закачування бажано обговорити з невропатологом .