Досить вірити псевдоекспертам і байкам з мережі.

Зараз новини про коронавірус доносяться звідусіль. Всі хочуть почути і сказати що-небудь обнадійливе або навіть навпаки. У підсумку розмов про пандемію стало так багато, що голоси справжніх експертів просто губляться.

Інформацією про COVID-19 діляться все підряд: військові історики, IT-фахівці і автори-белетристи. Інтернет повниться абсолютно недостовірними чутками і домислами. Деякі з коронавірусних міфів досить смішні – наприклад, що COVID-19 поширюється за допомогою хвиль 5g-зв’язку. Або що його можна здолати за допомогою дитячої сечі і кокаїну. Але інші виглядають не так абсурдно, і багато людей готові прийняти їх за чисту монету.

Особливо небезпечні помилки, поширювані солідними і авторитетними телеведучими, журналістами і політиками, яким багато хто звик вірити. Іноді дурниці говорять навіть люди, причетні до медицини. Наприклад, лікар-стоматолог з круїзного лайнера Diamond Princess, що знаходився на карантині у Йокогами, Японія, став знаменитий завдяки своїй оптимістичній заяві:

Який взагалі коронавірус? Звичайний грип це. Температура, нежить. Краще б не їхали кудись, а лягли, відлежалися в каюті, попили б гарячого чаю з малиною або горілки з перцем, і все. Будь-який би вірус пішов.

Сергій Попов, лікар-стоматолог, з інтерв’ю RT

Звучить протверезно, хороша порада для панікерів. Але секунду. Чому стоматолог говорить про те, як лікувати вірусну інфекцію? З ним не згодні справжні інфекціоністи і вірусологи з ВООЗ — вони стверджують, що алкоголь на захищає від COVID‑19 і може бути, навпаки, небезпечним. З горілки навіть антисептик для рук не зробити.

На щастя, є простий спосіб відрізнити правду про COVID-19 від домислів.

Знайшли якесь висловлювання, яке звучить переконливо? Погугліть, кому воно належить. Якщо сказав його – епідеміолог, все в порядку.
Якщо ж людина стала експертом з епідемії коронавірусу тільки з приходом цієї самої епідемії, припиніть її читати і забудьте, що вона наговорила. Не давайте ввести себе в оману і не поширюйте неперевірену інформацію.

Ставтеся до всього критично, дотримуйтесь рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, дотримуйтесь ізоляцію, і все буде в порядку.

Джерело: How to Spot a Fake Coronavirus Expert