Про те, коли варто звернутися до імунолога і чи є способи підвищення імунітету, розповіла лікар-терапевт Олена Порошина.

За її словами, переважна більшість пацієнтів не доліковується, так як хворіти їм «ніколи». Прописаний 7-10 денний курс антибіотиків скорочується до п’яти, тому що нову пачку купувати дорого або просто стало легше.

Формується хронічне вогнище інфекції: недоліковані тонзиліти, синусити, бронхіти, цистити. Все це послаблює і вимотує імунітет. Точно так само знижує захисні функції організму неправильний спосіб життя – куріння, алкоголь, переїдання, недосип і стреси.

В цьому випадку люди вирішують «підняти імунітет» і самі прописують собі «якийсьферон», чим погіршують ситуацію. Організм не справляється з застудою, думають вони, — так нехай за нього попрацюють «препарати для імунітету».

Однак є чіткі свідчення для звернення до імунолога. Це часті застуди, гострі алергічні реакції, бронхіальна астма, ХОЗЛ. Це постійна втомлюваність без видимої причини, а також регулярно рецидивуючі бактеріальні, грибкові або вірусні інфекції (наприклад, фурункульоз, остеомієліт, кандидоз, герпес). Це наявність аутоімунного захворювання.

Лікар-імунолог займається профілактикою і лікуванням порушень основної захисної системи людини, від алергій до імунодефіцитних станів.

За словами медика, будь-які засоби для підвищення імунітету повинен прописувати тільки лікар. Тим більше, що їх, нешкідливих і універсальних, ще не придумали.