Аж ніяк не червоне м’ясо, а шоколад, повний цукру і жирів, може бути винуватцем появи пухлини в кишечнику. Таку точку зору відстоює відомий лондонський лікар, колоректальний хірург Роджер Лейчестер.

Останнім часом з боку медиків і дієтологів лунають заклики скорочувати вживання червоного м’яса. З його регулярною присутністю в раціоні пов’язують підвищений ризик виникнення раку кишечника.

Однак на думку Роджера Лейчестера, що спеціалізується на скринінгу колоректального раку, шоколад в цьому плані є набагато більш небезпечним продуктом, ніж червоне м’ясо. Фахівець стверджує: споживання шоколаду підвищує ймовірність захворіти на рак кишечника в більш значній мірі, ніж любов до страв з м’яса.

Читайте також:  Неправильне миття рук може загрожувати онкологією, попередила дерматолог

За словами лікаря, немає чітких доказів того, що саме червоне м’ясо веде до розвитку раку кишечника. Хірург пояснює, що теорія про шкоду м’яса як можливого провокатора раку кишечника виникла ще в 70-х роках. Вчені тоді виявили, що у вегетаріанців ризик раку кишечника трохи нижче, ніж у інших людей.

Лейчестер вважає, що пов’язувати знижений ризик цього виду раку саме з відмовою від м’яса було некоректно, оскільки при цьому не досліджувався вплив інших факторів, що існували в житті вегетаріанців. За його словами, такими факторами могли бути здорові звички цих людей і інші їх особливості, але з ймовірністю раку кишечника зв’язали чомусь саме аспект м’ясоїдства і відмови від м’яса.

Читайте також:  Продукти проти інсульту: 3 зміни в харчуванні, які знижують ризик

«Шоколад з високим вмістом жиру і цукру несе з собою більш високий ризик розвитку раку кишечника. Саме ці дві субстанції часто і стають причиною пухлинних процесів в органах ШКТ. Однак чомусь ніхто не радить відмовлятися від шоколаду. Натомість людям рекомендують відмовлятися від м’яса, хоча його нестача в раціоні збільшує ризик розвитку анемії», – висловився хірург.

Лейчестер додав, що сам він вживає м’ясо 4-5 разів на тиждень.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News