Консервування овочів з використанням солі, можливо, перетворює їх на досить шкідливий продукт. Так вважає доктор медичних наук, дієтолог Михайло Гінзбург.

Оптимальний спосіб заготівлі овочів на зиму – це заморожування. “У цьому випадку хоча б нічого шкідливого не з’являється у складі підсумкового продукту”, – впевнений Гінзбург. Свіжі овочі містять багато корисних для організму людини елементів.

Проте їхня заготівля на зиму може призвести до виникнення продуктів, які негативно впливають на тривалість життя. Насамперед, це пов’язано з використанням солі як консервант. Її надлишок може призвести до розвитку гіпертонічної хвороби, заявив Гінзбург.

На думку дієтолога, виняток із правил – це квашена капуста та огірки бочкового посолу. Це пов’язано з тим, що під час їхнього приготування з’являються біфідо- та лактобактерії.

Але через збільшений вміст хлориду натрію навіть ці страви не можна назвати корисними. Продукти здорового харчування не з’являються внаслідок консервування за допомогою солі, вважає Гінзбург.