Чи знали ви, що нашим настроєм керує амінокислота триптофан? Ендокринолог Ольга Павлова розповіла, який вплив триптофан має на наш організм.

«Триптофан – це амінокислота, біологічний попередник серотоніну, нейромедіатора задоволення та мелатоніну, гормону сну. Наш організм використовує близько 10% триптофану для виробництва серотоніну», – каже експерт.

Як відомо, серотонін – головний диригент нашого настрою. Коли серотонін у дефіциті, настрій теж на нулях. Іноді можливий навіть розвиток депресії.

Але й надлишок серотоніну також не є добре. Коли його багато, гарний настрій змінюється тривогою, панікою та підвищеною збудливістю.

Які опосередковані ознаки свідчать про нестачу в організмі серотоніну? Постійна потяг до солодощів і особливо до шоколаду; безсоння, запор, алкогольна залежність, відсутність терпіння, стриманості, головний біль, збудливість, дратівливість.

А ще про дефіцит серотоніну говорить знижений больовий поріг, тобто ви зовсім не можете зазнавати болю. Часто із цим стикаються жінки у період ПМС.

Чи можемо ми отримати триптофан, а отже і серотонін з їжі? Можемо. Його джерелами є яйця, м’ясо, сири, індичка, кальмари, курка.

Як бачимо, багато триптофану саме у білкових продуктах, а не у вуглеводній їжі. Можемо зробити висновок: щоби підвищити настрій, потрібно їсти не солодощі, а білок тваринного походження!