Давно відомо, що дієта з певних корисних продуктів здатна знижувати ризик розвитку різних захворювань. Вчені і медики також вважають, що на здоров’я впливає не тільки те, що ми їмо, але і коли ми це їмо.

Останнім часом популярним стає інтервальне голодування. На користь цієї методики висловлюються багато медиків і дослідники. У тому числі про її переваги розповів Британський доктор Майкл Мослі.

“Зараз сім годин вечора, і я сідаю зі своєю сім’єю, щоб повечеряти <...> Завтра вранці я буду їсти тільки в дев’ять тридцять”, – почав свій подкаст just One Thing доктор. Таким чином, він проводить 14 годин без їжі. У цей період часу він п’є тільки воду або чорний чай.

Рання вечеря і пізній сніданок, за його словами, можуть знизити ризик розвитку діабету. Якщо прийом їжі відбувається пізно ввечері, коли організм готується до сну, це може привести до того, що жир і цукор будуть залишатися в крові набагато довше. Це, в свою чергу, не тільки підвищує рівень глюкози в крові, але і погано впливає на серце і сон.

“Невелике дослідження, проведене Університетом Суррея (Surrey University), показало, що пізніший сніданок і рання вечеря призвели до поліпшення рівня цукру і холестерину в крові у добровольців всього через 10 тижнів експерименту”, – сказав доктор Мослі.

Крім того, інше дослідження, проведене Інститутом Солка (Salk Institute) в Каліфорнії, показало, що голодування протягом 14 годин знизило кров’яний тиск, а також рівень “поганого” холестерину. Відзначалося також схуднення у людей з надмірною вагою, пише The Express.

Гість подкасту, клінічний дослідник з Інституту Солка, доктор Емілі Манукян порекомендувала час для прийому їжі. За її словами, їсти потрібно в період, який починається через одну-дві години після пробудження і закінчується за три-чотири години до відходу до сну.