Вчені, що представляють Единбурзький університет, вивчили вплив кави і прийшли до висновку, що вживання напою вранці допомагає сконцентруватися. За словами експертів, це особливо актуально, якщо спостерігаються порушення режиму сну.

Наукові співробітники виявили, що чим менше кави людина п’є за 6 годин до сну, тим нижче вплив на його якість. При не регулярному сні напій допомагає зменшити нетривалі когнітивні порушення, які викликані недосипанням.

Якщо вживати 300 мг кофеїну в день, то поліпшується пильність, реакція, точність і робоча пам’ять в перші три дні поганого сну.

Люди, що вживають напій при роботі в нічну зміну, помітили підвищення психомоторних характеристик і пильності. Але це може впливати на якість і тривалість сну в майбутньому. Експерти прийшли до висновку, що від кількості кофеїну, його вживання протягом дня і індивідуальної сприйнятливості залежить якість сну.

Читайте також:  Дієтологиня розкрила секрет правильного харчування без відмови від ласощів

“Каву щодня п’є близько 80% населення світу. Найчастіше це відбувається через відчуття бадьорості і концентрації уваги. Його ефективність може тривати протягом декількох годин, в залежності від метаболізму. При виявленні порушення режиму сну необхідно віддати перевагу напоям, які мають низький вміст кофеїну”, – повідомив автор звіту, професор Рената Ріха, яка є автором дослідження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News