Влітку вплив на здоров’я людей надають безліч сезонних факторів. У їх числі ультрафіолетові та інфрачервоні промені, а також вологість повітря.

За словами доктора медичних наук, лікаря-дерматовенеролога Ірини Скорогудаєвої, через надлишок сонця часто загострюються вірусні захворювання. “У кого недостатня активність імунітету, у них в принципі може з’явитися герпес. Підрив імунної системи під дією ультрафіолетового опромінення дійсно відбувається”, – пояснює вона.

Експерт попередила, що сонячне випромінювання особливо небезпечно для людей зі світлим типом шкіри: у них генетично відсутнє формування захисту від ультрафіолету, тому вони обгорають. Також вони більш схильні до виникнення розацеї-хронічного запального захворювання шкіри, яке часто виникає саме влітку.

Читайте також:  Як позбутися лупи - трихолог назвав 3 дешеві та ефективні способи

За словами лікаря, при великій кількості ультрафіолету і високій вологості ймовірність того, що “вилізуть” шкірні захворювання, більше. Також таку погоду дуже важко переносять пацієнти з серцево-судинними діагнозами, пише “Профиль“. Але головна небезпека впливу сонячного випромінювання-це збільшення ризику онкологічних захворювань. Меланома-небезпечна злоякісна пухлина шкіри-частіше виникає саме у людей зі світлою шкірою.