Поряд з кавою чай вважається найпопулярнішим напоєм у світі. Вчені не втомлюються говорити про його корисні властивості, проте підкреслюють, що багато що залежить від процесу приготування. Особливо уважними слід бути тим, хто вважає за краще заварювати чай в пакетиках, вичавлюючи їх до останньої краплі.

Як пояснили фахівці, чай містить дубильні речовини-таніни. Вони являють собою клас поліфенольних молекул з в’яжучими властивостями, які взаємодіють з білками, полісахаридами та іншими біополімерами. При заварюванні чайного пакетика невелика концентрація дубильних речовин потрапляє у воду, але їх велика частина залишається в чайному листі. Якщо пакетик вичавлювати, то у воді виявиться занадто багато танінів, через що напій стане гірким, пише Scienceabc.

Читайте також:  Лікар назвав 3 способи впоратися з випаданням волосся через стрес

За словами вчених, маленька кількість танінів не може нашкодити організму, але великий вміст дубильних речовин здатне чинити негативний вплив на здоров’я. Зокрема, таніни можуть викликати зневоднення і пов’язувати деякі корисні мікроелементи в організмі, через що блокується їх засвоєння. Наприклад, згідно з дослідженням, опублікованим в Food Research International, дубильні речовини заважають засвоєнню організмом заліза.

Крім цього, таніни погіршують роботу деяких ферментів і порушують функціонування нирок і печінки. У деяких людей після вживання міцного чаю може підвищуватися тиск і з’являтися нудота. Це стосується як чорного, так і зеленого чаю, причому в останньому концентрація танінів в кілька разів вище.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News