Поряд з кавою чай вважається найпопулярнішим напоєм у світі. Вчені не втомлюються говорити про його корисні властивості, проте підкреслюють, що багато що залежить від процесу приготування. Особливо уважними слід бути тим, хто вважає за краще заварювати чай в пакетиках, вичавлюючи їх до останньої краплі.

Як пояснили фахівці, чай містить дубильні речовини-таніни. Вони являють собою клас поліфенольних молекул з в’яжучими властивостями, які взаємодіють з білками, полісахаридами та іншими біополімерами. При заварюванні чайного пакетика невелика концентрація дубильних речовин потрапляє у воду, але їх велика частина залишається в чайному листі. Якщо пакетик вичавлювати, то у воді виявиться занадто багато танінів, через що напій стане гірким, пише Scienceabc.

Читайте також:  Гучна музика може довести до недоумства

За словами вчених, маленька кількість танінів не може нашкодити організму, але великий вміст дубильних речовин здатне чинити негативний вплив на здоров’я. Зокрема, таніни можуть викликати зневоднення і пов’язувати деякі корисні мікроелементи в організмі, через що блокується їх засвоєння. Наприклад, згідно з дослідженням, опублікованим в Food Research International, дубильні речовини заважають засвоєнню організмом заліза.

Крім цього, таніни погіршують роботу деяких ферментів і порушують функціонування нирок і печінки. У деяких людей після вживання міцного чаю може підвищуватися тиск і з’являтися нудота. Це стосується як чорного, так і зеленого чаю, причому в останньому концентрація танінів в кілька разів вище.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News