Деякі люди особливо чутливі до спорів цвілі, що з’явилася в квартирі, – вони в першу чергу ризикують постраждати від її впливу.

В інтерв’ю вченого Максима Дьякова прозвучало застереження про те, що виникла в квартирі цвіль загрожує зіпсувати не тільки стіни, але і самопочуття живуть в них людей. Спеціаліст зауважив: плями цвілі являють собою скупчення різноманітних грибів.

Дьяков попередив, що окремі гриби є патогенними в своєму впливі на людський організм.

“Вони можуть розмножуватися в тканинах людини і приводити до серйозних захворювань, таким як мікози і алергія”, – заявив інженер кафедри мікології та альгології біологічного факультету МДУ.

Які люди ризикують постраждати від впливу цвілі в квартирі? Експерт констатував, що здорова людина стійка до грибків за умови, що їх концентрація не надмірна. У той же час “якщо людина страждає хронічними захворюваннями або переніс операцію – вона в зоні ризику”.

Дьяков підкреслив, що люди, які мають ослаблений імунітет, серйозно ризикують постраждати при попаданні мікроскопічних спор цвілі в організм. Також він поділився, що впоратися з цвіллю можна тільки усунувши її причину, якою є вогкість.