Щоденний раціон – це більше половини застави здоров’я, і те, з чого складається ваше меню, відбивається на стані організму. Шкідливі продукти можуть викликати запалення, окислювальний стрес, прискорювати старіння клітин та багато іншого.

Засновник компанії Plant-Based Health Professionals UK, доктор Ширін Кассам, у розмові з виданням Express пояснила, як деякі продукти харчування можуть стати причиною розвитку деменції та проблем з роботою мозку. Вона виділила три групи продуктів, які можуть поставити під загрозу когнітивні функції.

Насамперед це ковбасні вироби – сосиски, бекон та шинка. Вони містять велику кількість насичених жирів, що з підвищеним ризиком розвитку деменції. Такі жири надходять з продуктів тваринного походження. А особливу шкоду зазнає оброблене червоне м’ясо, що негативно впливає на здоров’я мозку.

Це свідчать і наукові дослідження. Так, робота, опублікована в American Journal of Clinical Nutrition, продемонструвала, що додаткові 25 грамів обробленого м’яса, тобто ковбаси та інше, пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції та хвороби Альцгеймера.

До другої групи доктор Кассам включила рафінований цукор. Цей інгредієнт міститься у цукерках, печиві, газованій воді, а також у соусах. Велика кількість такого цукру небезпечна для здоров’я мозку, оскільки вона впливає на когнітивні функції. Цукор посилює запалення та ризик хвороб серця та судин, звідси негативний вплив на роботу мозкової системи.

“Цікаво, що навіть штучно підсолоджені напої в деяких, але не у всіх дослідженнях були пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції”, – додала лікар.

Штучні підсолоджувачі – це третя група небезпечних продуктів мозку. Так, дослідження, опубліковане в журналі Stroke, показало, що у добровольців, які випивали в день хоча б один штучно підсолоджений напій, ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера була майже втричі вищою.