Через неправильне харчування рівень цукру в крові може стійко триматися на високій позначці. Ми дізналися, як цього уникнути.

Підвищення рівня цукру в крові не завжди говорить про розвиток цукрового діабету, але якщо цей сигнал пропустити і не вжити заходів, то хвороба не змусить себе чекати. Перш за все, варто зрозуміти, що немає продуктів, які здатні привести до істотного зниження рівня цукру в крові. Тому слід уважно ставитися до того, що ви їсте.

Стабілізувати рівень глюкози допоможе збалансоване харчування, а також не зайвим буде стежити за глікемічним індексом продуктів. Це показник, який демонструє вплив вуглеводів на рівень цукру в крові після вживання продуктів. Чим він нижчий, тим менше продукт впливає на рівень цукру. Максимальне значення – 100, присвоєно глюкозі.

Варто зазначити, що так чи інакше практично всі продукти викликають зростання рівня цукру в крові – це абсолютно нормальне явище після прийому їжі. У процесі засвоєння рівень глюкози знижується. Про проблеми ж говорять в тому випадку, якщо рівень цукру в крові підвищений натщесерце.

Щоб постійно не заглядати в таблицю, можна запам’ятати, що найвищих глікемічний індекс у продуктів, в яких багато цукру і оброблених злаків. Наприклад, це хліб, білий рис, солодощі, картопля, солодка газована вода, каші та продукти з оброблених злаків.

Найнижчий глікемічний індекс у овочів. Наприклад, у листового салату і різної зелені він практично нульовий. Абсолютно без побоювань за рівень цукру можна їсти кабачки, огірки, сою, шпинат, цибуля, тофу, арахіс, авокадо, спаржу, різні види капусти, селера, баклажани, ягоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОДУКТИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РІВЕНЬ ГЛЮКОЗИ

ВСЕ ПРО ДОДАНИЙ ЦУКОР: ПРАВДА І МІФИ