Імунна система покликана захищати організм від всіх чужорідних речовин ззовні, в тому числі від вірусів і бактерій. Якщо імунітет слабкий, це призводить до частих хвороб.

На імунну систему впливає безліч факторів, проте послабити її можуть і деякі дії людини, вважають фахівці. Вони розповіли, на які повсякденні звички варто звернути увагу, щоб не шкодити імунітету.

Алкоголь

Надмірне вживання алкоголю послаблює імунну систему, що підтвердили багато вчених. Згідно з дослідженням, опублікованим на сайті Національного центру біотехнологічної інформації, алкоголь не тільки погіршує здатність організму захищатися від інфекції, але і призводить до системного запалення, пошкодження органів, а також перешкоджає відновленню після пошкодження тканин.

Недолік сну

Нестача сну може негативно вплинути на імунну систему. Дослідження показують, що люди, які не висипаються, з більшою ймовірністю хворіють після контакту з вірусом. Недолік сну також може вплинути на швидкість одужання, повідомляють фахівці клініки Мейо. Тривале недосипання також збільшує ризик ожиріння, діабету і серцево-судинних захворювань.

Дефіцит вітаміну D

Вітамін D відіграє важливу роль у здоров’ї людини, в тому числі впливає і на імунну систему. Дослідники стверджують, що дефіцит цього елемента може призвести до розвитку аутоімунних захворювань, а також до підвищення сприйнятливості до інфекцій.

Стрес

Хронічний стрес змушує організм виробляти більше гормону стресу – кортизолу, який негативно впливає на імунітет. За даними Американського онкологічного товариства, люди, які відчувають хронічний стрес, більш схильні до застуди та вірусних інфекцій. Надлишок кортизолу також змушує організм відкладати жир, що призводить до збільшення ваги.