Всім відомо, що певні продукти можуть нести користь для того або іншого органу. Наприклад, краще працювати легеням допоможуть деякі ягоди. Детальніше про те, які саме, розповімо в нашому матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися американські вчені. Вони задіяли у випробуваннях майже 500 чоловік, середній вік яких склав 44 роки. У кожного учасника наукової роботи оцінювали роботу дихальної системи. Крім того, добровольцям потрібно було щодня описувати свій раціон. Випробування повторили через десятиліття після першого аналізу.

З’ясувалося, що стан легенів був кращим у тих людей, які їли багато винограду і чорниці. Справа в тому, що в цих ягодах міститься величезна кількість антоціанів.

В цілому вживання фруктів благотворно позначалося на роботі всього організму. А от куріння могло послабити антиоксидантну дію антоціанів.

Таким чином, людям середнього віку слід включати в свій раціон харчування більше фруктів, ягід і овочів. Особливо корисні виноград і чорниця. Це допоможе підтримувати здоров’я на належному рівні, зокрема, функції легень.