Дослідницька група з Університету Ровіра і Вірджілі, Іспанія виявила, що дієта, багата жирами і цукрами з надперероблених продуктів (таких як солодкі булочки і випічка) протягом шеститижневого періоду, збільшує кількість запальних молекул в організмі, що призводить до підвищеної збудливості м’язових нервів. Це відоме як скелетно-м’язова нейротрансмісія.

Експерименти проводилися на самцях швейцарських мишей. Одну групу тримали на звичайній дієті з високим вмістом доданих цукрів, а другу на дієті з високим вмістом жирів протягом шести тижнів. Потім дослідники підрахували внутрішньом’язові адипоцити і використовували електроміографію для оцінки кістково-м’язової нейротрансмісії, реакції м’язових нервів.

Миші з першої групи показали більшу кількість адипоцитів в м’язовій тканині, а в другій їх було значно менше. Однак обидві групи показали посилення нервово-м’язової передачі, яке тривало протягом декількох тижнів після припинення експерименту.

Вчені зробили висновок, що вживання гіперкалорійної їжі протягом шести тижнів збільшує нейротрансмісію, що призводить до розвитку м’язового болю.

Джерело: МедікФорум