На зір та здоров’я очей впливає безліч факторів, у тому числі вік, генетика, спосіб життя. Однак у деяких випадках на це можуть впливати захворювання, які на перший погляд ніяк не пов’язані з очима.

Фахівці Broberg Eye Care розповіли про деякі стани, які можуть призвести до проблем із зором та очима.

Діабет

Люди, які страждають на діабет протягом багатьох років, можуть піддаватися такому ускладненню, як діабетична ретинопатія – ураження сітківки ока, пов’язане з високим цукром у крові. Воно може призвести до погіршення зору і навіть сліпоти. Крім того, у діабетиків більш високий ризик розвитку катаракти та глаукоми.

Високий кровяний тиск

Високий кров’яний тиск може бути пов’язаний з різними проблемами зі здоров’ям, включаючи діабет, хвороби серця та ожиріння. Якщо не контролювати тиск, це може призвести до пошкодження кровоносних судин в очах і навколо них.

Аутоімунні захворювання

Існує низка аутоімунних захворювань, які можуть вплинути на зір. Крім того, у деяких випадках проблеми з очима є одними з перших симптомів аутоімунних захворювань. Спочатку у пацієнтів можуть спостерігатися почервоніння, свербіж або часта сухість очей. Якщо стан не діагностований або не лікується, пацієнти можуть відчувати біль в очах, чутливість до світла, зміни якості зору та навіть його втрату.

Розацеа

Розацеа – це хронічне захворювання шкіри, яке характеризується появою стійких ділянок почервоніння та утворенням на обличчі горбків та інших висипів. Коли розацеа локалізується навколо очей, це може призвести до сухості, свербежу, відчуття печіння та почервоніння очей. Стан може призвести до набряку повік і підвищеної чутливості до світла.

Захворювання печінки

Захворювання печінки, таке як цироз, може призвести до низки проблем з очима: сухості, свербіння, скупчення жиру в області повік. Якщо цей стан не лікувати, збільшується ризик пошкодження рогівки або кришталика.