Правильна поза під час сну здатна скоротити ризик у людини деяких неврологічних захворювань. Висновки на цю тему робилися американськими вченими за підсумками експериментів за участю мишей.

У період неспання мозок людини здатний накопичувати різного роду шкідливі відходи, що залишаються внаслідок обміну речовин. Медики наполягають на необхідності виведення таких хімічних сполук, інакше виникають додаткові загрози здоров’ю. Зробити це можна і природним шляхом, якщо вибирати для сну правильну позу.

Для коректної роботи мозку спеціалісти радять відпочивати на боці. У такому положенні відбувається очищення головного органу ЦНС, також скорочується ризик розвитку у людини хвороби Паркінсона та Альцгеймера.

Висновки робилися вченими після дослідів на мишах, мозок яких під час сну аналізували у вигляді МРТ. Цікавило експертів те, якою позі спостерігається найбільш виражена активність лімфатичних шляхів, за рахунок яких і вдається позбутися шкідливих речовин.

Вчені наполягають, що ряд неврологічних недуг і навіть недоумство здатні розвиватися на тлі неправильного стану при нічному відпочинку.