Дослідження показало, що когнітивні функції деяких співробітників офісних установ залежать від якості повітря в офісі. Зокрема, неадекватна вентиляція може зробити людину млявим і малопродуктивним.

Проведене вченими з Гарвардського університету дослідження показало, що якість повітря в офісі має значний вплив на інтелект співробітників, включаючи час реакції і їх здатність зосереджуватися. У розпорядженні науки є величезна кількість досліджень про вплив брудного навколишнього середовища, але 90% нашого часу ми проводимо в приміщеннях, як розповіли дослідники в статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters.

У дослідженні взяли участь 302 офісних працівника з 6 країн, за якими спостерігали протягом року. Спостереження закінчилися в березні 2020 року, коли пандемія коронавірусу призвела до глобальних локдаунів. Учасникам було від 18 до 65 років, не менше трьох днів на тиждень вони проводили в офісі і мали там постійне місце роботи. Їх робочі місця оснащувалися датчиками навколишнього середовища для відстеження в реальному часі концентрації дрібних дисперсних частинок, а також вуглекислого газу, температури і відносної вологості.

Читайте також:  Причиною передчасної сивини може бути нестача вітаміну групи В

Результати показали, що збільшення на 10 мікрограмів на кубічний метр рівня цих дисперсних частинок призводило до збільшення часу відгуку на обидва тести, що вимагають оцінки швидкості робочої пам’яті і когнітивної діяльності мозку. Раніше вчені вже доводили, що ці частинки викликають запалення центральної нервової системи, оскільки здатні долати гематоенцефалічний бар’єр.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News