Дослідження показало, що когнітивні функції деяких співробітників офісних установ залежать від якості повітря в офісі. Зокрема, неадекватна вентиляція може зробити людину млявим і малопродуктивним.

Проведене вченими з Гарвардського університету дослідження показало, що якість повітря в офісі має значний вплив на інтелект співробітників, включаючи час реакції і їх здатність зосереджуватися. У розпорядженні науки є величезна кількість досліджень про вплив брудного навколишнього середовища, але 90% нашого часу ми проводимо в приміщеннях, як розповіли дослідники в статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters.

У дослідженні взяли участь 302 офісних працівника з 6 країн, за якими спостерігали протягом року. Спостереження закінчилися в березні 2020 року, коли пандемія коронавірусу призвела до глобальних локдаунів. Учасникам було від 18 до 65 років, не менше трьох днів на тиждень вони проводили в офісі і мали там постійне місце роботи. Їх робочі місця оснащувалися датчиками навколишнього середовища для відстеження в реальному часі концентрації дрібних дисперсних частинок, а також вуглекислого газу, температури і відносної вологості.

Читайте також:  5 помилок у догляді, які зіпсують колір обличчя

Результати показали, що збільшення на 10 мікрограмів на кубічний метр рівня цих дисперсних частинок призводило до збільшення часу відгуку на обидва тести, що вимагають оцінки швидкості робочої пам’яті і когнітивної діяльності мозку. Раніше вчені вже доводили, що ці частинки викликають запалення центральної нервової системи, оскільки здатні долати гематоенцефалічний бар’єр.