Хоча всі рослинні продукти повні важливих і корисних для здоров’я компонентів, деякі з них все ще не отримують тієї уваги, якої заслуговують. Німецькі експерти з харчування назвали п’ять таких абсолютно несправедливо недооцінених продуктів.

Капуста. Проста капуста може дати дуже багато користі організму – більше, ніж інші більш дорогі продукти. Всього 150 грамів капусти містять до 90% денної норми вітаміну С, одного з найважливіших вітамінів для підтримки клітинного метаболізму в організмі і його імунної системи. Також овоч є найбагатшим джерелом вітаміну К, необхідного для нормального кровотворення. Капуста багата селеном, магнієм і калієм – ці мінерали зміцнюють імунітет, оздоровлюють серце. Біофлавоноїд, хлорофіл, індол і фенол, що містяться в капусті, борються з вільними радикалами, тим самим запобігаючи розвитку ракових клітин і сповільнюючи процес старіння. Вживання капусти забезпечує необхідні відновні процеси в очах, нирках, печінці, кровоносних судинах і нервових клітинах.

Картопля. Картопля, що містить вуглеводи, часто оголошується небажаною для вживання, але експерти відзначають: побоювання викликає тільки картопля фрі або чіпси. Сама по собі чиста картопля може знижувати високий кров’яний тиск, а холодна відварна картопля дуже корисна для кишкової флори, діючи на неї подібно клітковині.

Фенхель. Ця рослина містить в два рази більше вітаміну С, ніж апельсин. Ефірні олії фенхелю, анетол і фенхол, надають спазмолітичну дію і сприяють травленню. Вживання фенхелю посилює імунний захист організму, а також служить профілактикою раку, оскільки овоч багатий не тільки мінерали (залізо, калій, кальцій, фосфор), але і антиоксидантами.

Цикорій. Регулярне вживання цикорію може стати захистом від старечого недоумства: цикорієва кислота сприяє запобіганню формування токсичних бета-амілоїдних бляшок, що вважаються головною причиною розвитку деменції. Крім того, вживання напою з цикорію може виявитися дуже корисним для людей з діабетом і ожирінням – цикорій сприяє зниженню цукру і шкідливого холестерину в організмі, що дуже важливо при ендокринних порушеннях. Також цикорій усуває запальні процеси в системі травлення, підходить для пиття сердечникам і страждаючим безсонням.

Редис. На додаток до корисної клітковини і вуглеводів редис сповнений мінералів: в ньому містяться кальцій, магній, калій, залізо. Гірчичне масло, яке відповідає за характерну гостроту редиски, має антибактеріальну дію, сприяючи загибелі небезпечних патогенів у шлунково-кишковому тракті. Вчені відзначають, що вживання редису дозволяє підвищити в організмі рівень корисних і необхідних вітамінів. З цієї причини редис дуже корисний для людей з такими порушеннями, як низький рівень гемоглобіну (недокрів’я), підвищений рівень цукру в крові, слабкість і втомлюваність.

Джерело: МедікФорум