Застосування очних крапель без призначення лікаря може не тільки зашкодити зору, а й погіршити загальний стан здоров’я. Деякі фармакологічні препарати для очей здатні впливати на серцеву діяльність, викликати тахікардію, підвищувати артеріальний тиск та рівень цукру в крові.

Професор та офтальмолог Тетяна Шилова заявила, що безконтрольний прийом ліків, зокрема очних крапель, – це проблема медицини загалом. За її словами, навіть прості краплі-сльозамінники є фармакологічним препаратом, у складі якого є діюча речовина, консерватори та стабілізатори. Вони можуть негативно вплинути на очі, викликаючи низку симптомів, розповіла лікарка.

“Будь-яке призначення очних форм має призначатися офтальмологом первинне. Найчастіше трапляється синдром сухого ока, незважаючи на те, що, здається, що вони лікують такий стан, але у відповідь на закопування можуть виникнути відчуття сухості, різі, почервоніння очного яблука. Небезпечні також токсико- алергічні реакції”, – сказала Тетяна Шилова.

Сльозозамінники загалом навряд чи призведуть до стійкого зниження зору, але можуть призвести до погіршення загального стану, порушення слізної плівки, через що постраждає якість життя. Препарати, якими лікують серйозні захворювання, прийому без контролю лікаря здатні знизити зір, оскільки можуть посилити помутніння в кришталику. Деякі краплі впливають не лише на очі, а й на серцево-судинну систему.

Тетяна Шилова попередила, що будь-який безконтрольний прийом очних крапель може посилити синдром сухого ока, ускладнити лікування чи призвести до незворотних наслідків. Тому вона закликала насамперед звертатися до лікаря.