Вчені виявили, що домогтися довголіття можна, внісши невеликі зміни в раціон харчування. Зокрема, було встановлено, що додати до життя кілька років допоможе відмова від крохмалистих продуктів.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в Journal of the American Heart Association, закуски з вмістом крохмалю можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. Вчені прийшли до висновку, що вживання таких продуктів пов’язано з 50-відсотковим підвищенням ризику смерті в цілому і 57-відсотковим ризиком смерті від захворювань серцево-судинної системи.

З іншого боку, збільшити тривалість життя може вживання фруктів, овочів або молочних продуктів. “Люди все більше турбуються про те, що вони їдять, а також про те, коли вони їдять. Наша команда прагнула краще зрозуміти вплив різних продуктів на здоров’я людини”, – розповів провідний автор роботи Ін Лі.

Читайте також:  3 прості способи "прогнати" сон і відчути себе бадьорішим вранці

Лі та його колеги проаналізували дані про здоров’я 21503 учасників національного дослідження здоров’я та харчування (NHANES), отримані з 2003 по 2014 рік. Вчені виділили три основні режими харчування: Західний тип (багато жирів, білків і доданого цукру), перекушування крохмалистими продуктами, а також раціон на основі овочів і фруктів.

У підсумку дослідники прийшли до наступного висновку:

  • харчування за західним типом (зазвичай очищені зерна, сир, в’ялене м’ясо) було пов’язане з підвищенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань на 44%;
  • харчування на основі фруктів було пов’язане зі зниженням ризику смерті від серцево-судинних захворювань на 34%;
  • харчування на овочевій основі було пов’язано зі скороченням серцево-судинних захворювань і смертності від усіх причин на 23% і 31% відповідно;
  • вживання закусок з високим вмістом крохмалю після будь-якого прийому їжі було пов’язано з підвищенням ризику загальної смертності від 50 до 52 відсотків і зі збільшенням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 44-57 відсотків.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News