Пізно лягати спати — одна з кількох шкідливих звичок, які наражають вас на більший ризик ожиріння печінки.

Звичка поширена серед людей, які страждають на форму жирової хвороби печінки, яка зазвичай виникає через проблеми з обміном речовин, таких як діабет 2 типу та ожиріння. Його симптоми включають тупий ниючий біль у верхній частині живота та слабкість.

Дослідники вивчили режим сну 5011 осіб, понад 1000 з яких страждали на метаболічне ожиріння печінки. Вони виявили, що люди з поганим нічним сном частіше хворіли на це захворювання. Зокрема, у людей, які пізно лягали спати, ризик захворіти був приблизно на 37% вище.

Під час дослідження учасники записували, наскільки добрим був їхній сон. Гарний сон – це сон, який відповідає шести здоровим звичкам: ранній відхід до сну, нічний сон тривалістю від семи до восьми годин, відсутність безсоння, відсутність хропіння та обмежений денний сон або його повна відсутність.

Пізній відхід до сну, хропіння та денний сон тривалістю понад 30 хвилин значною мірою пов’язані з підвищеним ризиком НАЖХП.

Люди з поганим нічним сном та тривалим денним сном мають найвищий ризик розвитку жирової хвороби печінки.

Нестача сну може спричинити дисбаланс гормонів. Коли це відбувається, це може сприяти переїданню та збільшенню ваги. Зокрема, лептин та грелін регулюють апетит. Ці гормони викликають почуття голоду, коли ви не висипаєтеся.