Регулярне вживання чорного чаю дозволяє боротися з високим тиском. Про це заявили вчені з Університету Західної Австралії (University of Western Australia).

Дослідники вирішили вивчити вплив цього простого напою на чоловіків і жінок з підвищеним систолічним артеріальним тиском. Учасники наукової роботи випивали по три чашки чорного чаю або містить кофеїн напою без флавоноїдів в день.

Показники були оцінені при вступі, в перший день, а також через три місяці і півроку, йдеться в журналі American Journal of Clinical Nutrition.

Виявилося, що чай в порівнянні з другим напоєм надавав більший вплив на стабілізацію систолічного і діастолічного тиску. При тому, що вдень зміни показників були незначними, вночі вони опускалися на 10%.

Читайте також:  Онкологи з American Cancer Society назвали 10 ознак занедбаного раку

Подібний ефект був відзначений в першу ж добу експерименту – він зберігався протягом шести місяців, при цьому не залежав від початкового рівня артеріального тиску, а також частоти серцевих скорочень випробовуваних.

“Результати дослідження демонструють, що якийсь компонент чорного чаю, крім кофеїну, може впливати на швидкість зміни артеріального тиску в нічний час”, – підвели підсумок вчені.