Всім добре відомо, що нікотин разом з тютюновими смолами і продуктами згоряння – це отрута для організму. Його вплив на організм дуже небезпечний, так як при цьому пошкоджується цілісність клітин. У зв’язку з цим, у курців вищий ризик розвитку багатьох серйозних захворювань. Тому час від часу зайнятим курцям слід очищати організм від нікотину і продуктів його розпаду!

Крапля нікотину вбиває коня

Дія нікотину від однієї викуреної сигарети триває в середньому до восьми годин. В основному нікотин виводиться з сечею і утилізується організму до трьох діб. А котинін, продукт розпаду нікотину, присутній в крові людини до 7 днів.

Нікотин виявляється в мозку одразу ж після першої затяжки, через 4-7 секунд. Але виводиться з організму, як ми бачимо, дуже повільно. Очищення від нього можливо тільки тоді, коли в організм він більше не надходить. Особливу роль у процесі очищення організму від нікотину відіграє раціональне харчування.

Нашими першими помічниками в цьому процесі будуть фрукти і овочі. В них міститься вітамін С, який має здатність видаляти нікотин з крові. Також в них міститься вода, що дуже важливо, так як нікотин зневоднює організм. В результаті досліджень встановлено, що при вживанні фруктів та овочів людині значно легше утриматися від куріння.

В Університеті Буффало проведено цікаве дослідження, в процесі якого було опитано 1000 курців у віці від 25 років і старше. Через 14 місяців був проведений повторний опитування учасників експерименту. З’ясовувалося, чи вдалося їм утриматися від куріння протягом останнього місяця, а також особливості їх раціону харчування.

Виявилося, що учасники, в раціоні яких було багато овочів і фруктів, в три рази частіше утримувалися від куріння протягом останнього місяця, ніж ті, які їли мало овочів і фруктів. Також ті, хто вживав більше фруктів і овочів, протягом дня курили рідше і закурювали свою першу сигарету пізніше. У них були і кращі результати тесту на нікотинозалежність. Це можна пояснити наступним чином.

По-перше, меншою нікотинозалежністю. По-друге, клітковина що міститься в овочах і фруктах дає відчуття тривалого насичення. А курці часто плутають бажання поїсти з бажанням викурити сигарету. По-третє, на відміну від м’яса, алкоголю, кофеїновмісних напоїв, фрукти і овочі не покращують, а навпаки погіршують смак тютюну. По-четверте, рішення про дотримання здорового способу життя примушує курців свідомо чи підсвідомо утримуватися від куріння.

Продукти харчування, які сприяють очищенню організму від нікотину

Вода

Це, перш за все вода, так як нікотин зневоднює організм. Достатня кількість води допомагає організму видаляти нікотин.

Кропива

Кропива – багате джерело заліза. Це хороший дезінфікуючий засіб та антисептик.

Овочі

Їжте більше селери, цукіні, баклажанів, бобових, огірків. До цього переліку можна також додати брокколі і шпинат. Всі вони знижують нікотинову залежність і заповнюють недолік вітамінів, який характерний для курців.

Слід однак зменшити у своєму раціоні овочі з високим вмістом цукру. Надлишок глюкози активує ті ділянки головного мозку, стимулювання яких призводить до почуття задоволення і насолоди. Тому високий вміст глюкози в крові курців може викликати у них сильне бажання закурити.

Чай з соснової хвої

Цей ароматний і приємний на смак чай дуже корисний для організму людини. Він надає загальнозміцнюючу дію завдяки високому вмісту вітамінів, особливо вітаміну С. Цей чай зазвичай використовується для дезінфекції ротової порожнини і горла, тому чай з соснової хвої — також ефективний засіб при простудних захворюваннях. Особливо він надає оздоровлюючу дію на легені.

Апельсини

В них міститься велика кількість вітаміну С, що дуже важливо для курців, оскільки куріння призводить до його дефіциту. Вживання апельсинів прискорює метаболізм, а значить очищення організму від нікотину.

Ківі

Поживні речовини, що містяться в ківі, виводить нікотин із організму. Також ківі поповнює нестачу вітамінів А, С і Е, які є потужними антиоксидантами. Вони необхідні для боротьби з вільними радикалами, які у великій кількості присутні в тютюновому димі.

Морквяний сік

Морквяний сік багатий вітамінами А, В, С, К, які допомагають організму звільнятися від нікотину.

Щоб очистити свій організм від нікотину, уникнути дефіциту вітамінів, подбайте про свій раціон харчування. Ну а найкращим вирішенням проблеми є відмова від куріння!

Джерело: HeadInsider