Хліб усьому голова – так говорить старовинне прислів’я, яке для багатьох актуальне і на сьогоднішній день. Однак багато лікарів і вчених сходяться на думці, що не всякий хліб корисний, у той час як окремі його види, навпаки, мають масу корисних якостей. Одним із найкорисніших фахівці називають хліб на заквасці.

Як розповів науковий співробітник National Geographic і один з провідних світових експертів з “блакитних зон” (територіях, де люди живуть найдовше) Ден Бюттнер, хліб на заквасці вживається майже при кожному прийомі їжі на грецькому острові Ікарії та на Сардинії в Італії. Це один із тих регіонів, де серед населення процвітає довголіття. Експерт назвав чотири переваги хліба на заквасці, які здатні збільшити тривалість життя.

Покращує кишковий мікробіом

Хліб на заквасці унікальний тим, що він ферментований продукт. Завдяки пробіотикам (хорошим кишковим бактеріям), які утворюються у процесі ферментації, така їжа здатна збалансувати мікробіом кишківника. Дослідження показали, що ферментовані продукти, такі як закваска, допомагають у боротьбі із запаленнями і роблять внесок у зміцнення імунної системи. А це невід’ємна частина здорового старіння, що збільшує шанси на довголіття.

Дає енергію

Закваска – це хороше джерело вуглеводів і, отже, доступне джерело енергії. Щоб отримати ще більше поживних речовин, потрібно шукати хліб на цільнозерновій заквасці. Він міститиме більше клітковини та білка, ніж продукт із рафінованого білого борошна, передає Well And Good.

Покращує психічне здоров’я та настрій

Дослідження показали, що система травлення має власний “мозок”, відомий як ентеральна нервова система. Вона взаємодіє із центральною нервовою системою, частиною якої є головний мозок. У ньому ж відбуваються процеси, що впливають на настрій, пізнання та загалом на психічне здоров’я. Про це йдеться у роботі, опублікованій у Integrative Medicine: A Clinician’s Journal.

Кишечник і мозок додатково пов’язані з гормонами згідно з дослідженням, опублікованим у Chinese Medical Journal. Оскільки кишечник виробляє більшу частину серотоніну в організмі, корисні для роботи цього органу продукти, включаючи ферментовані, підвищують настрій і навіть борються із симптомами депресії та занепокоєння.

Сприяє зменшенню переломів

Закваска здатна допомогти організму засвоювати основні вітаміни та мінерали, особливо ті, які зміцнюють кістки. На Сардинії Ден Бюттнер виявив, що у людей похилого віку вдвічі менше переломів кісток, ніж в інших італійських регіонах. Оскільки підтримання міцності кісток є ключовою частиною довголіття, щоденна доза мінералів, таких як магній, може збільшити тривалість життя.

“Коли ви вживаєте ферментовані продукти, травній системі стає легше засвоювати важливі мінерали, такі як цинк, магній та залізо, які є ключовими для підтримки здоров’я кісток із віком”, – підтвердила доктор медичних наук Цзінань Банна.