Американські лікарі порахували, що приблизно кожен четвертий чоловік старше 35 років помирає від проблем з серцево-судинними захворюваннями. Поліпшити здоров’я серця допоможуть заняття спортом, відмова від шкідливих звичок і правильна дієта.

Фахівці нагадали виданню Eat This, Not That! про продукти, які особливо корисні чоловічому організму для підтримки серцево-судинної системи в тонусі. Варто звернути увагу, наприклад, на квасолю і бобові.

На відміну від тваринних джерел білка, квасоля і бобові не містять шкідливих для здоров’я жирів. Можливо, саме тому одне дослідження показало, що люди, які їли бобові хоча б чотири рази на тиждень, мали на 22% менший ризик серцевих захворювань, ніж ті, хто їв їх менше одного разу на тиждень. Науковий огляд 26 клінічних випробувань показав, що щоденне вживання трьох чвертей склянки квасолі може знизити рівень поганого холестерину в крові на п’ять відсотків.

Читайте також:  Вчені пояснили причину хронічної втоми

У Стародавньому Римі волоські горіхи називали “Жолудь Юпітера”. Ці плоди і донині високо цінуються за поживні властивості. Дослідження показують, що щоденне вживання в їжу 30 г волоських горіхів на 19% знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Чемпіонів перших Олімпійських ігор в Стародавній Греції нагороджували глечиками оливкової олії за їх спортивні подвиги. Сучасні вчені довели, що регулярне вживання в їжу цього продукту замість тваринних жирів знижує ризик інсульту та інших серцевих захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News