Передчасне старіння мозку сприяє прискореному старінню людей у віці самого розквіту життя – після 30 років. У свою чергу раннє старіння мозку може стати наслідком наявного у людини метаболічного синдрому.

Метаболічний синдром – це стан, при якому спостерігається комплекс метаболічних, гормональних і клінічних порушень. В основі метаболічного синдрому лежить несприйнятливість тканин до інсуліну, або інсулінорезистентність. Його симптомами є підвищена стомлюваність і апетит, апатія і головні болі, підвищене відкладення жиру в області талії, артеріальна гіпертензія.

Такий синдром вважається окремим фактором ризику серцево-судинних захворювань і цукрового діабету. Дослідження фахівців медичного факультету Гарвардської медичної школи в Бостоні показало, що у людей з метаболічним синдромом рано починає старіти мозок, що сприяє загальному ранньому старінню.

Висновок вчених про це був зроблений після аналізу даних більше 2000 жінок і чоловіків у віці від 37 до 55 років. Дослідниками використовувалися магнітно-резонансна томографія (МРТ) і когнітивні тести. Вони показали: у тих учасників, які страждали від порушення обміну речовин, характерних для метаболічного синдрому, був зменшений об’єм головного мозку.

Подібне зменшення, за словами вчених, спостерігається також у пацієнтів, уражених хворобою Альцгеймера.

Дослідники відзначають, що уникнути несприятливих процесів в головному мозку можна-для цього важливо дотримуватися здорового харчування: в раціоні має бути більше фруктів і овочів, цільного зерна, риби і ненасичених жирів. Крім того, обов’язковими повинні бути фізичні навантаження.

Джерело: МедікФорум