Каші вважаються традиційно корисною стравою. Але лікарі застерігають: не всі крупи покращують здоров’я, особливо при наявності хронічних недуг.

Каші можуть бути як корисними, так і шкідливими, – про це розповіла дієтолог Марія Мухіна. Насамперед, контролювати присутність каш у своєму раціоні повинні люди із зайвою вагою і хронічними недугами, підкреслила експерт.

Вівсянка. У її складі міститься фітинова кислота, яка сприяє швидкому вимиванню з організму кальцію. Тому вівсянку краще не вживати частіше одного разу на тиждень, а при наявності остеопорозу слід проконсультуватися з лікарем, перед тим, як вводити цю кашу в свій раціон. Тим, хто страждає непереносимістю глютену, вівсяну кашу їсти не рекомендується.

Читайте також:  Скільки цукру на день можна споживати без шкоди здоров'ю

Гречка. Гречана крупа містить багато корисних мікроелементів, недарма її люблять спортсмени. За словами дієтолога, гречка корисна людям, які перенесли операцію, а також вагітним жінкам. Крім того, вживання гречки підтримує здоров’я волосся і нігтів. Але тим, хто худне, вживаючи лише одну гречку, це може принести головні болі і підвищену втому. При схильності до запорів і газоутворення, при наявності ниркової недостатності і виразки шлунка їсти гречану кашу потрібно з обережністю.

Рис. Експерт рекомендує їсти бурий рис: страви з нього нормалізують сон, активізують мозкову діяльність, сприяють виведенню зайвої рідини, поліпшують стан нервової системи. Білий рис не можна вживати склеротикам і діабетикам. Крім того, занадто часте поїдання страв з рису може сприяти утворенню каменів у нирках.

Читайте також:  Вживання яєць допомагає стати розумнішим

Манка. Не занадто часте вживання манної каші йде на користь літнім людям – в манці міститься речовина фітин, поліпшує стан еластичної тканини і зв’язок в сутавах. Але людям з діабетом, а також тим, хто схильний до ожиріння, і дітям, які не досягли 3-річного віку, манку їсти не можна.

Пшоно. Вживання пшоняної каші дуже корисно в обставинах, коли організму потрібно багато сил для відновлення – наприклад, після перенесеного інсульту та інфаркту, після переломів, розтягнень і вивихів. Але якщо наявні підвищена кислотність шлунка, гастрит або виразка, подагра, хвороби нирок, включати в раціон пшоняну кашу потрібно тільки після консультації з лікарем.

Читайте також:  Електронні сигарети провокують аритмію