Вживання цих продуктів сприяє згущенню крові, підвищення тиску і розвитку запалення, що зачіпає серцево-судинну систему.

Вироби з переробленого м’яса. Навіть ті версії м’ясних продуктів, які відрізняються низьким вмістом жиру, містять в собі консервант нітрат натрію. З дією цієї речовини вчені пов’язують посилення хронічного запалення, безпосередньо пов’язаного з розвитком атеросклерозу.

Кетчуп. Він містить багато натрію. Як повідомляється в Univision Network, всього дві столові ложки кетчупу містять 320 мг натрію – 14 відсотків від щоденного рекомендованого ліміту (Американська кардіологічна асоціація визначає його в 2300 мг). Крім того, ті ж дві столові ложки кетчупу містять близько 6-7 грамів цукру.

Смажена їжа. За даними, оприлюдненими в Американському журналі клінічного харчування, великі кількості смаженої їжі в раціоні харчування пов’язані з підвищеним ризиком смерті від ІХС – ішемічної хвороби серця (про наявність якої у себе багато людей і не підозрюють). Шкідливий вплив такої їжі на серце пояснюється тим, що в процесі смаження як масла, так і обжарювані продукти можуть виділяти речовини, що сприяють судинним запаленнями і росту холестеринових відкладень.

Білий хліб і рис. Білий хліб практично позбавлений клітковини, засвоюється швидко і тому різко підвищує рівень цукру в крові. Згодом такі сплески цукру можуть призвести до розвитку інсулінової резистентності, діабету і його наслідків – серцевих порушень. Крім того, хліб – це одне з найбільших джерел натрію. Любителям хліба краще випікати його самим, контролюючи додавання солі.

Що стосується рису, то шліфований білий рис стоїть на одному рівні з білим хлібом за шкалою шкоди для серця. Обидва продукти – джерела високооброблених вуглеводів, що збільшують жир на животі, що в свою чергу є фактором ризику для діабету та ішемічної хвороби серця.

Готові супи. Багато видів готових супів містять надмірну кількість солі – не менше 500 мг натрію на чашку. Така їх насиченість натрієм може підвищити кров’яний тиск у всіх і погіршити стан людей із серцевою недостатністю.

Каперси. Ще один продукт, що відрізняється дуже високим рівнем солі – одна столова ложка каперсів містить до 400 мг натрію.

Торт. Вони містять не тільки багато жиру, цукру і білого борошна, але і можуть переносити в вашу кров трансжири (тип штучно створених жирів зі зміненою хімічною формулою). Існує багато даних про те, що трансжири збільшують в крові рівень тригліцеридів, приводячи до виникнення артеріальних бляшок.

Червоне м’ясо. Захопленість цим продуктом стимулює організм до вироблення більшої кількості кишкових бактерій N-оксиду три метиламіну (TMAO) в травному тракті. За даними клініки Клівленда, високий вміст ТМАО в організмі асоціюється з підвищеним ризиком серцевих нападів та інсульту.

Енергетичні напої. Такі напої часто містять «ударну» дозу цукру і кофеїну, які можуть стати надмірним навантаженням для серця. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Американської Медичної Асоціації, їх питво підвищує кров’яний тиск і активізує гормони напруги, що циркулюють через тіло. На цьому тлі зростає ризик розвитку серцевих ускладнень навіть у здорових людей.