Людям у віці після 50 років особливо важливо включати в раціон продукти, що захищають від підвищення тиску і розвитку гіпертонії. У списку таких продуктів йогурти, банани, вівсянка, часник, ківі та інші.

Після 50 років ймовірність розвитку гіпертонії різко зростає, що пов’язано зі змінами в гормональній діяльності організму і формуванні жирової тканини. Ризик появи зайвих кілограмів і ожиріння стає більш вагомим, як і ризик метаболічних порушень і запалення, небезпечного для судин і серця.

У свою чергу, вживання деяких продуктів дозволяє природним чином знижувати тиск.

Натуральний йогурт. Не надто жирні молочні продукти є відмінним джерелом кальцію, одного з основних компонентів, які
борються з підвищеним кров’яним тиском. Порція натурального йогурту в 250-300 грамів дає близько 30 відсотків рекомендованої кількості кальцію протягом дня.

Читайте також:  Названо харчові звички, які ослабляють імунітет

Банани. Банани багаті калієм: один банан середнього розміру містить близько 420 міліграмів, приблизно 9 відсотків рекомендованої добової дози цього мінералу. Банани також багаті клітковиною, що поліпшує стан кишкової флори, що впливає, як тепер вже точно доведено, на роботу всіх головних систем в тілі.

Буряк. Він відрізняється високим вмістом окису азоту, благотворно впливає на судини і знижує кров’яний тиск. Дослідження показали, що питво бурякового соку може допомогти знизити систолічний артеріальний тиск на 4-5 пунктів.

Часник. За даними Національного інституту здоров’я (NIH), з’єднання аліцин в часнику знижує кров’яний тиск. Для підвищення ефективності часнику найкраще поєднувати його з продуктами, які володіють потужними сечогінні та антиоксидантними властивостями – це посприяє розрідженню густого крові і поліпшить стан артерій.

Читайте також:  Сезонні віруси, які можуть привести до пневмонії, назвала лікар

Вівсяна крупа. Вживання вівсянки з цільної крупи – це дуже ефективна міра в справі зниження підвищеного холестерину, фактора розвитку атеросклерозу і його наслідків у вигляді гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань. Згідно з висновком учених з університетів Таїба в Саудівській Аравії і Бенхи в Єгипті, овес в справі зниження «поганого» холестерину в крові дає ефект, порівнянний з ліками.

Клітковина. Кращі продукти з високим вмістом клітковини – цільнозернові. Вони ж-кращі друзі судин і артерій. Дослідження показали, що всього три порції цільнозернових продуктів в день можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань на 15 відсотків.

Читайте також:  Чому ліки краще не запивати кавою

Ківі. Фахівці з Університетської клініки Осло провели дослідження, яке показало, що вживання трьох ківі в день може значно знижувати артеріальний тиск. Ківі багаті антиокидантами – наприклад, в одному плоді ківі міститься приблизно 40% денної норми вітаміну С. Також у ківі міститься потужний каротиноїд-антиоксидант, відомий під назвою лютеїн, який ефективно допомагає в боротьбі з гіпертонією.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News