Жителька американського міста Уейнсборо (штат Північна Кароліна) Мері Енн Баттен відсвяткувала свій 100-річний ювілей. Жінка, яка запевняє, що вона почувається максимум років на 70, поділилася секретами довголіття і дала пораду всім тим, хто хоче досягти її віку.

На думку Баттен, секрет довгого життя простий: потрібно просто вміти насолоджуватися щастям повсякденного життя та мати максимально здорові звички. Вона їсть здорову їжу, рано встає вранці і щодня фізично активна, пише The Washington Post.

За словами однієї з трьох дочок довгожительки, вона часто прокидається о 6:00 і більшу частину ранку проводить або в саду, або упорядковуючи прибудинкову територію. До 10:00, закінчивши роботу на вулиці, Мері Енн сідає читати. Лише минулого року у неї з’явилася звичка подрімати протягом дня. Раніше вона багато подорожувала з сім’єю і відвідала багато країн. Також вона побувала у круїзі на Північний полюс.

Згадуючи минуле, Баттен зазначає, що вона прожила хороше життя. Молоді вона радить знаходити способи для радості та намагатися жити повним життям, незважаючи на всі проблеми, у тому числі фінансові. “Насолоджуйтесь кожною хвилиною, якою б вона не була”, – каже вона.