Чоловіки часто йдуть до лікаря, коли рак вже активно розвивається в організмі. Між тим, існують тривожні ознаки, на які чоловікам слід звертати особливу увагу.

На порталі Focus Online німецькі фахівці назвали ознаки раку, які чоловіки схильні ігнорувати.

Відчуття тиску в яєчках. Цей симптом не завжди означає пухлину. Але лікарі радять сприймати всерйоз всі зміни в яєчках і звертатися за обстеженнями – аналізом крові та УЗД.

Зміни в еякуляті. Наприклад, сперма раптово стає коричневою. Це вказує на проблеми в передміхуровій залозі або придатках, в гіршому випадку, на рак. Сканування, аналіз крові та УЗД допомагають діагностувати точну причину.

Зміни в сечовипусканні. Позиви мочитися стають частішими, але струмені сечі – не такі пружні і сильні як раніше. Ці ознаки також типові для захворювання простати і сечового міхура. Особливо насторожувати вони повинні курців.

Читайте також:  Вчені назвали напій, які знижує ризик деменції

Зміни в дефекації. Спочатку діарея, потім запор, поява слизу або крові в калових масах – кожен з цих симптомів може виникнути при колоректальному раку.

Відчуття тиску в пахвах і паху. Почуття тиску в пахвах або в паху, а також на шиї може виходити від збільшених лімфатичних вузлів. Такий набряк лімфатичних вузлів часто викликається інфекціями, але також може вказувати на рак.

Відчуття в грудях. Один відсоток всіх випадків раку молочної залози зачіпає чоловіків. Якщо в грудях з’являється грудка або груди стискаються, чоловіки повинні обов’язково звернутися за обстеженням за допомогою ультразвуку і рентгена.

Читайте також:  Відчуття при пробудженні вранці може сигналізувати про розвиток раку

Втрата ваги. Схуднення без спеціального зниження калорій, фізичних вправ або стресу – це серйозний привід для зустрічі з лікарем. Багато видів раку віднімають у організму масу енергії, що проявляється і у втраті ваги.

Зміни в слизових порожнини рота. Плями, що з’являються на губах або в роті, скажімо, на язиці, повинні бути оглянуті лікарем. В першу чергу це стосується курців. У більшості випадків огляду у стоматолога буває достатньо, щоб вирішити, чи є ці зміни нешкідливими.

Зміни зі шкірою. По суті, будь-яка зміна шкіри може бути раковою. Мінливі родимі плями, невеликі рани, які не гояться, луската шкіра – рак шкіри не завжди проявляється у вигляді чорних плям, схожих на збільшені родимки, він може виглядати вельми нешкідливо.

Читайте також:  Найменше люди сплять у 40 років

Кашель. Якщо кашель триває більше чотирьох тижнів або виникає задишка, він може вказувати на рак легенів, особливо у курців. Рентгенологічне обстеження прояснює це.

Голос. Потреба постійно прочищати горло, голос, який став хрипким або ще якось змінився, можуть бути ознакою проблеми з гортанню. Знову ж таки, курці особливо вразливі.

Печія. Не завжди до її появи веде надлишок кави, алкоголю або стрес. Якщо симптоми печії припиняються на час дії ліків, а потім виникають знову, потрібно обов’язково перевіритися у лікаря.

Джерело: МедікФорум