Випромінювання мобільного телефону, алюміній в дезодорантах, стрес, молочні продукти, кава іноді оголошуються причетними до розвитку раку. Але багато міфів про причини, що викликають рак засновані на декількох невеликих дослідженнях і не мають наукового підтвердження. Про це розповіли німецькі медики на порталі Focus Online.

Алюміній в дезодорантах і рак молочної залози. Дезодоранти, що містять солі алюмінію, придбали погану славу кілька років тому – їх оголосили однією з причин виникнення раку молочної залози у жінок. Але чи є алюміній, що зустрічається в дезодорантах канцерогеном?

«Даних про це недостатньо, і вони суперечливі. Більшість вчених не змогли знайти доказів того, що алюміній збільшує ризик розвитку раку», – такий висновок експертів з Федерального інституту оцінки ризиків.

Випромінювання мобільного телефону і рак мозку. Найбільше дослідження використання стільникових телефонів і пов’язаних з ним ризиків раку завершилося висновком про те, що мобільні телефони не можуть бути причиною раку мозку. Це резюме засноване на аналізі даних, зібраних в 13 країнах, що включали відомості про майже 3 тис. осіб з пухлинами головного мозку та більше 7 тис. здорових людей.

Читайте також:  Лікарі розповіли, скільки має тривати похід у туалет

Тим не менш, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) класифікує випромінювання стільникового телефону як «можливо канцерогенна».

Стрес і онкологія. Вплив стресу на розвиток раку – великою мірою дискусійна тема. Деякі дослідники припускають, що певні гормони стресу можуть сприяти розвитку пухлин. Інші кажуть, що стрес може послабити імунну систему і, отже, сприяти розвитку раку. Є й ті, хто не бачать ніякого зв’язку.

Німецька служба інформації про рак дає таке пояснення: «Зв’язки між імунною системою і канцерогенезом настільки складні, що важко довести чіткий взаємозв’язок, незважаючи на багаторічні дослідження. Поки що немає ніяких надійних доказів, що дозволяють вважати стрес причиною раку”.

Читайте також:  Як налагодити режим сну: прості поради

Великі груди і рак молочної залози. Існує думка, що жінки з великими грудьми піддаються підвищеному ризику раку молочної залози. Німецький експерт по раку Єнс Сивеке вважає, що це неправда, розмір грудей нічого не може говорити про ризик розвитку цього виду раку. У той же час у жінок з великим бюстом є один недолік: їх груди важче досліджувати, легко пропустити маленькі вузлики. Тканини великих грудей на мамограмі виглядають більш щільними, і характерні зміни іноді виявляються із запізненням.

Молочні продукти і рак. Сьогодні навіть серед вчених знаходиться все більше супротивників молока. Тим не менш, німецькі експерти підкреслюють: молоко нешкідливо за умови, що людина п’є його в нормальних кількостях, а Німецьке товариство харчування рекомендує близько чверті літра молока з низьким вмістом жиру в день. За словами фахівців, поки недостатньо даних, щоб говорити про зв’язок між молоком і раком. Довгострокове дослідження Американського товариства раку показало, що споживання молока може захистити від раку товстої кишки. З іншого боку, інше дослідження пов’язує високе споживання молока або молочних продуктів з підвищеним ризиком раку простати.

Читайте також:  9 симптомів, які можуть говорити про передозування парацетомолом

Кава – канцероген? У минулому окремі дослідження показували, що люди, котрі п’ють каву і чай піддаються підвищеному ризику раку стравоходу. Однак тепер дослідники вважають, що це пов’язано не стільки з напоєм, скільки з його надто високою температурою.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News