Гикавка – дещо більше, ніж просто рефлекс. Вона з’являється, коли блукаючий нерв або одне з його відділень, що йдуть від мозку до шлунку, роздратовані. Експерти вважають, що гикавка – найбільш часта реакція на звичайне порушення травного процесу, і представляє з себе швидше незручність, ніж справжню проблему. Гикають навіть діти в утробі матері.

Домашні рецепти зі зняття гикавки працюють за двома принципами. Перший: «відвернути» блукаючий нерв якимось іншим відчуттям. Тоді він почне подавати сигнали в мозок про те, що з’явилася більш важлива ситуація і гикавку варто відкласти. Інший: маніпуляції з диханням і накопичення вуглекислого газу в крові. Тоді мозок стурбований рішенням цієї проблеми більше, ніж гикавкою.

Ми зібрали 13 способів позбутися від гикавки:

1. Підсолодіть гикавку. Перевантаження смакових рецепторів язика солодким може допомогти при гикавці. Візьміть чайну ложку цукру і постарайтеся висипати його як можна ближче до кореня язика – саме там зосереджена область сприйняття солодких смакових відчуттів.

2. Зіграйте в «Нікого не чую». Деякі лікарі рекомендують вставляти у вуха пальці, щоб зупинити гикавку. Відділення блукаючого нерва досягають і слухової системи, стимуляція нервових закінчень відверне сам нерв. Але будьте обережні: не пошкодіть барабанні перетинки!

3. Злякайтесь. Несподіваний переляк змусить блукаючий нерв забути про гикавку.

4. Пийте воду. Великі глотки переривають циклічність гикавки. З тим же ефектом можна просто прополоскати горло водою.

5. Висуньте язик. Це може врятувати вас від гикавки.

6. Залоскочіть гикавку. Лоскотання неба ватною паличкою може врятувати від гикавки.

7. Затримайте дихання. Затисніть ніс і закрийте рот, як перед стрибком у воду, і затримайте дихання на як можна довше або поки не відчуєте. Що гикавка минула.

8. «Упакуйте» гикавку. Старий метод дихання через паперовий пакет повинен працювати як і затримка дихання: обидва способи збільшують кількість вуглекислого газу в крові, і мозок, забуваючи про гикавку, починає займатися саме цією проблемою.

9. Прийміть антацид. Вам може допомогти впоратися з гикавкою антацидний засіб, що містить магній, оскільки цей мінерал знижує роздратування і заспокоює нерви. Одна-дві таблетки повинні спрацювати.

10. Їжте повільніше. Коли ви ковтаєте майже не пережовану їжу, велика ймовірність того, що до вас постукає гикавка. Справа в тому, що разом з їжею в стравохід потрапляє повітря і починає дратувати блукаючий нерв. Жуйте ретельніше і запивайте їжу маленькими ковточками.

11. Не переїдайте. Деякі експерти вважають, що гикавка – це позивні шлунку про те, що він переповнений і більше вмістити не в змозі.

12. Уникайте гостру їжу. Деякі спеції дратують слизову шлунка і стравоходу. Також вони можуть викликати викид шлункового соку в стравохід, і ця кислота спричинить за собою гикавку.

13. Не захоплюйтеся алкоголем. Як і спеції, алкогольні напої можуть почати одночасне подразнення стравоходу і шлунка.