Кава – один з найпопулярніших напоїв у всьому світі. Нове дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Aging Neuroscience, показує, що він може впливати і на ризики хвороби Альцгеймера.

Група вчених вивчила взаємозв’язок між кавою і ризиком хвороби Альцгеймера. Щоб перевірити свою теорію про те, що напій знижує ризик, дослідники зібрали групу з 227 учасників у віці 60 років і старше, у яких не було діагностовано зниження когнітивних функцій, і попросили їх розповідати про звички вживання кави, передає BestLife.

Потім кожні 18 місяців проводилися контрольні обстеження для оцінки когнітивних здібностей. Загалом спостереження тривало 10 років.

Читайте також:  Розкрито несподіваний вплив поганої погоди на жіноче здоров'я

“Ми виявили, що учасники без порушень пам’яті і з більш високим споживанням кави на початку дослідження мали більш низький ризик розвитку недоумства”, – розповідає Саманта Гарденер, провідний автор дослідження, постдокторант університету Едіт Коуен в Західній Австралії.

Результати показали, що учасники, які пили більше кави, відзначали поліпшення планування, самоконтролю та уваги. Дослідники також виявили, що більш високе споживання кави уповільнює накопичення амілоїдного білка в головному мозку, що тісно пов’язане з початком хвороби Альцгеймера. Що ще важливіше, дані показали, що навіть невелике збільшення споживання може принести значні вигоди.