Дратівливість, зайва вага, неможливість сконцентруватися? Цей перелік причин поганого самопочуття можна продовжувати. І з великою часткою ймовірності за цим списком можуть ховатися захворювання щитовидної залози. Значення щитоподібної залози в регуляції нашої життєдіяльності незамінне. Гормони щитовидної залози, перш за все, управляють такими важливими процесами, як метаболізм і забезпечення організму енергією. Гіпотиреоз і гіпертиреоз – основні прояви порушень у її роботі. Які ж особливості вашого самопочуття можна розцінювати як симптоми захворювань щитовидної залози? Читайте статтю і дізнавайтеся!

Щитовидна залоза і 19 ознак, що вона хвора
1. Швидка стомлюваність і постійна втома

Втома і слабкість характерні для багатьох захворювань. Але при стійкій нестачі гормонів щитовидної залози, так званому гіпотиреозі, ви прокидаєтеся вранці невідпочилим. Ваші м’язи не отримують сигнали до рухової активності. Хронічна втома – істотний симптом захворювання щитовидної залози.

2. Поганий настрій

Сум, песимістичний настрій – характерні ознаки гіпотиреозу, оскільки рівень тиреотропного гормону пов’язаний з рівнем вироблення серотоніну. А він, як відомо, відповідає за гарний настрій.

3. Нервозність і тривожність

Надлишкова кількість гормонів (гіпертиреоз) робить людину надміру тривожною і дратівливою. Весь організм працює на надшвидкостях. Це відбивається і на метаболічних процесах, які теж прискорюються.

4. Сильний апетит і постійно хочеться їсти

Сильний апетит і почуття постійного голоду – свідоцтво гіпертиреозу. Єдиний позитивний аспект гіпертиреозу — це те, що одержувані зайві калорії не перетворюються на зайві кілограми. Гіпотиреоз, навпаки, змінює смакові переваги та сприйняття запахів. Зверніть увагу і на ці симптоми захворювання щитовидної залози.

5. Зниження розумової активності

Ми стаємо забудькуватими і відчуваємо як ніби в мізках каша. Звичайно, причиною цього можуть бути недосипання або вікові особливості, але наші пізнавальні здібності страждають і при недостатньому синтезі тиреоїдних гормонів. При відповідному лікуванні такий стан проходить дуже швидко. Якщо гормони щитовидної залози в надлишку, людині важко зосередити свою увагу.

6. Життя без сексу

Захворювання щитовидної залози – часта причина байдужості до сексу. Щитовидка виробляє недостатню кількість гормонів? Наслідком цього є низьке лібідо.

7. Сухість шкіри

Сухість, свербіння шкіри – дуже часті симптоми захворювань щитовидної залози (гіпотиреозу). Низька швидкість метаболічних процесів, як наслідок зниженої функції щитовидної залози, призводить до зміни стану шкіри і зовнішності. Через зменшення потовиділення шкіра стає сухою і лущиться, а нігті ламкими і нерівними.

8. Проблеми з кишечником

Порушення синтезу тиреоїдних гормонів впливає на роботу кишечника двояким чином. З одного боку, гіпотиреоз уповільнює травлення і просування їжі по кишечнику. З іншого боку, надмірна активність щитовидної залози викликає діарею і інтенсивну перистальтику.

9. Зміна тривалості і характеру менструального циклу

Затяжні, рясні і хворобливі менструації – суттєва ознака гіпотиреозу. До того ж, скорочується проміжок між місячними. Велика ймовірність анемії. Гіпертиреоз, коли гормони щитовидної залози виробляються з надлишком, також вносить зміни до менструальний цикл. Місячні стають короткі, а проміжок між ними збільшується.

10. Безпричинна болючість в ногах і м’язах

Наш список доповнює ще один симптом захворювання щитовидної залози – незрозуміле поколювання, нечутливість і біль у кінцівках. Це може бути характерно і для гіпертиреозу. Недостатній рівень тиреотропного гормону викликає пошкодження нервів. Як результат – оніміння і хворобливість в ногах і м’язах.

11. Підвищений тиск

І гіпотиреоз, гіпертиреоз позначаються на показниках артеріального тиску. Недолік тиреотропного гормону зменшує частоту скорочень серця, впливає на їх силу.

12. Ви мерзнете або вам постійно жарко

Гіпотиреоз – це, як ми вже знаємо, уповільнений обмін речовин. Спалюється менша кількість енергії, а отже, виділяється і менше кількості тепла. Звідси ваша мерзлякуватість і постійне відчуття холоду. При гіперфункції виробляється надмірна кількість енергії. Ось чому у людей при гіпертиреозі іноді виникає відчуття жару і підвищена пітливість. Відчуття холоду в тілі і незрозумілий жар – важливі симптоми захворювання щитовидної залози.

13. Хрипкий голос

Захриплість голосу і клубок у горлі – ймовірні ознаки того, що щитовидка працює зі збоями. Уважно огляньте шию, чи не збільшена вона в області щитовидної залози. А ще краще це зробити за допомогою дзеркальця, коли ви п’єте воду. Якщо побачите опуклості, або щось вас насторожить, варто негайно звернутися до лікаря. Не пропустіть симптоми захворювання щитовидної залози.

14. Денна сонливість або поганий сон вночі

Ви хочете спати? Це можливо гіпотиреоз. Недостатня активність щитовидної залози уповільнює всі процеси в організмі до такої міри, що думка поспати вдень не дає вам спокою.

Насилу засинаєте? Все через гіпертиреоз. Підвищена активність щитовидної залози – можлива причина тривожності і прискореного серцебиття, в результаті неможливо заснути. Це провокує ваше пробудження серед ночі. Майте на увазі і цей симптом захворювання щитовидної залози.

15. Зайві кілограми

Причин збільшення обсягів на кілька розмірів – безліч. Однак набір ваги, навіть якщо ви фізично активні, робите зарядку, дотримуєтеся дієти, – суттєвий привід для обстеження щитовидної залози.

16. Стоншення і випадання волосся

Сухість і ламкість волосся – вірний симптом гіпотиреозу. Низький рівень тиреотропного гормону тягне за собою порушення циклу розвитку волоса, багато волосяні цибулинки переходять у так званий «сплячий» режим. Це і є причиною випадання волосся. Багато перукарів знають про цю проблему і відправляють своїх клієнток на консультацію до лікаря.

Гіпертиреоз також може викликати безліч проблем з волоссям. У цьому випадку волосся найчастіше стає занадто тонким або випадає.

17. Бажана вагітність не настає

Якщо вагітність не настає протягом тривалого часу, причиною цього може бути як гіпо-, так і гіперактивність щитовидної залози. Порушується овуляція, що неминуче негативно позначається на фертильності.

18. Підвищений холестерин

Підвищення рівня ліпопротеїнів низької щільності, яке не є результатом неправильного харчування, низької фізичної активності або дії лікарських препаратів, пов’язаний з гіпотиреозом. При відсутності адекватного лікування гіпотиреозу виникають серйозні проблеми з серцем, а саме збільшення серця і серцева недостатність.

Як перевірити свою щитовидку і коли починати лікування

При наявності хоча б одного з перерахованих симптомів потрібна лікарська консультація. Здайте аналізи на гормони щитовидної залози: вільний Т3 і вільний Т4. В залежності від отриманих результатів, можлива гормонзамісна терапія.

Шукайте лікаря, який лікує людину, а не результати аналізів. Зауважимо, що доза гормонів підбирається дуже індивідуально, залежно від вашого самопочуття. Воно має таке ж значення, як і результати лабораторних аналізів.

Насамкінець, хочемо зауважити, що захворювання щитовидної залози в даний час успішно лікуються. Боятися гормональної терапії не слід. Це дозволяє людині вести нормальний спосіб життя. Не забувайте про свою щитовидну залозу!

Джерело: HeadInsider