Кембриджські вчені вважають, що люди займаються сексом в 3 рази рідше, ніж 30 років тому. Російські фахівці відзначають ту ж проблему: покоління, у якого є небачена раніше сексуальна свобода, просто не можуть зберегти пристрасть у шлюбі.

Що ж, раз вчені цю проблему помітили, нехай вони і говорять, що нам тепер робити.

1. Дати один одному більше свободи

Книга «Примирюючи еротику і домашнє життя» стала супер-хітом на Заході. Її автор, психотерапевт Естер Перел, провела соціологічне дослідження і вирішила, що ми занадто багато чого чекаємо від шлюбу: дружби, економічної та емоційної підтримки, романтики, любові, сім’ї. Ми вимагаємо від однієї людини те, що раніше давала ціла громада або рід. А потім хочемо ще й сексу в додачу. Це занадто багато.

«Ми збожеволіли від ідеї більшої близькості, але вона не завжди працює. Вона хороша для дружби, і, звичайно, здорово дружити з партнером, але ціна, яку ми за це заплатили, – це секс» – пише Перел. Автор перевертає ідею зближення і каже, що для хорошого сексу в парі потрібно дотримуватися дистанції. Письменниця вважає, що для бажання близькість не потрібна, і парам потрібно проводити більше часу нарізно.

2. Перестати тривожитися

Імпотент

Стрес, депресія, синдром хронічної втоми, неврастенія – типові діагнози жителів великих міст. А сексуальна апатія – головний симптом. Контролюйте темп життя і вчіться розслаблятися, якщо не хочете зовсім замінити секс роботою.

3. Розмовляти

Так, вище ми запропонували трохи віддалитися один від одного, а зараз пропонуємо більше розмовляти. Але це не взаємовиключні речі, тому що доведеться говорити про секс.

У нас не прийнято обговорювати його навіть з тими, з ким ми ним займаємося, але ваш партнер – не телепат. Сексуальне життя може налагодитися сама собою, якщо ви просто почнете говорити про те, що вам подобається, і чого ви хочете в ліжку. А ваш партнер – слухати, вникати і вчитися. Відверта розмова про секс сам по собі може розбудити бажання, а коли ви нарешті зрозумієте, як саме потрібно доставляти один одному задоволення…

4. Позбавлятися від комплексів

Секс

Сінгапурські вчені вважають, що жінки перестають займатися сексом через те, що їм не подобаються їхні тіла. Особливо актуальна ця проблема в середньому віці: 22% жінок старше 35 років повідомили, що не можуть знайти в собі нічого привабливого. 60% зізналися, що хочуть сексу менше, ніж 10 років тому. І справа тут зовсім не у віковому зниження лібідо: 72% учасниць повідомили, що після сексу вони все одно повністю задоволені фізично і емоційно.

А британські психологи з’ясували, що понад 30% жінок настільки соромляться власного тіла, що віддаються пристрасті тільки при вимкненому світлі. Деякі учасниці опитування взагалі зізналися, що навіть не розглядають можливість зайнятися сексом. Настільки несексуальними вони себе відчувають.

Всі ці жінки комплексують дарма: сексологи кажуть, що більшість чоловіків навіть не помічають складочки і розтяжки. Їх збуджує сам факт оголеного тіла.

5. Працюйте над відносинами

Експерти з США вважають, що конфлікти і непевність у відносинах погано відбиваються на сексі. Люди, які побоюються, що їх кинуть, частіше страждають еректильною дисфункцією. У той же час, дружини, які почувають себе некомфортно через занадто сильну прихильність до партнера, теж скаржаться на зниження лібідо.

Бажання може пропасти і через підозри в невірності. Сама зрада не обов’язкова – іноді достатньо просто явної уваги до протилежної статі.

А ще фахівці вважають, що запорука міцної сім’ї – це рівноправність подружжя. За статистикою, якщо в сім’ї всі рішення приймає чоловік, ймовірність розлучення наближається до 81%.