Рак – складне захворювання, пов’язане з великою кількістю клінічних проявів, багато з яких проявляються у туалеті.

Дослідники зробили величезний крок уперед, щоб покращити діагностику та лікування раку, і підвищення обізнаності громадськості про ознаки стало ключем до цього прогресу. Деякі форми раку характеризуються зміною кольору чи консистенції сечі. Рідше виявляються також відчуття при сечовипусканні.

Найбільш поширеним симптомом раку сечового міхура є поява крові у сечі, відома як гематурія, пише Express.

Близько 80 зі 100 осіб із раком сечового міхура мають кров у сечі.

У багатьох випадках також повідомлялося про зміни частоти або терміновість сечовипускання. Рідше пацієнти скаржаться на біль та печіння при сечовипусканні, але набагато частіше ці симптоми спричинені іншими станами.

Наприклад, такі симптоми, як сеча, що погано пахне, як правило, вказують на те, що причина бактеріальна, а не ракова. Часто основною причиною печіння при сечовипусканні є бактеріальна інфекція сечовивідних шляхів, особливо якщо в сечі немає крові.

Як альтернатива, однак, причиною симптомів може бути зростання ракових клітин у слизовій оболонці сечового міхура. Сечовипускання може спричинити подразнення клітин, які зібралися разом, утворюючи пухлини в сечовому міхурі.

“Відчуття печіння під час сечовипускання може бути менш поширеною ознакою раку сечового міхура, тому важливо стежити за іншими ознаками”.

Пацієнти також повідомляють:

  • Часте сечовипускання
  • Почуття потреби мочитися багато разів протягом ночі
  • Почуття потреби в сечовипусканні, але нездатність мочитися
  • Біль у попереку з одного боку тіла

Важливо негайно звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте печіння або біль, якщо вони дійсно мають більш серйозну причину.

«Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви відчуваєте біль або печіння при сечовипусканні, особливо якщо ви також помітили кров у сечі».