Холестерин переноситься в крові двома різними типами білків, що отримали назву «поганий» та «хороший» холестерин. Останній, відомий у медицині як ліпопротеїн високої щільності (ЛПЗЩ), є незамінним для нормального функціонування біологічних функцій. Історично вважалося, що це знижує частоту серцевих нападів та інсультів Express пише, що занадто багато «хорошого» холестерину може збільшити ризик смерті від серцевих захворювань на 96%.

“Недавнє дослідження майже 10 000 пацієнтів з ішемічною хворобою серця показало, що в осіб з високим рівнем холестерину ЛПВЩ (більше 80 мг/дл) ризик смертності від усіх причин був на 96% вищим. Результати також показали, що ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 71% вище у людей з рівнем холестерину ЛПВЩ від 40 до 60 мг/дл.

Холестерин ЛПВЩ історично був обернено пов’язаний з ризиком серцево-судинних захворювань. Але нові результати ставлять під сумнів ефективність методів лікування, спрямованих підвищення рівня «хорошого» холестерину.

“Дуже високі рівні ЛПВЩ пов’язані з підвищеним ризиком несприятливих результатів, а не з нижчим ризиком, як вважалося раніше. Це стосується не тільки населення в цілому, а й людей з ішемічною хворобою серця. Лікарі повинні усвідомлювати той факт, що при рівнях ХС- ЛПВЩ вище 80 мг/дл вони повинні агресивніше знижувати ризик і не вважати, що пацієнти перебувають у групі «низького ризику» через високий рівень хорошого холестерину».