Пацієнт також може зазнавати змін у своїх звичках сну, наприклад, спати більше чи менше, ніж зазвичай.

Деменція – це синдром, пов’язаний з прогресуючим погіршенням стану головного мозку. Зазвичай це впливає пам’ять і поведінка. Хоча ліків немає, існують методи лікування, які допомагають полегшити симптоми.

Тому важливо якомога раніше виявити симптоми у близької людини. Оскільки ризик недоумства збільшується з віком, багато людей, як правило, насамперед звертають увагу на проблеми з пам’яттю, пише Express.

Зміни апетиту можуть сигналізувати про недоумство. Їсти більше або менше, ніж зазвичай або втрата інтересу до їжі як симптоми, на які слід звернути увагу.

Інші симптоми

Є кілька симптомів недоумства, на які слід звернути увагу у літнього члена сім’ї. Втрата пам’яті — труднощі із запам’ятовуванням нещодавно вивченої інформації чи подій, забування імен людей чи знайомих місць. Труднощі у спілкуванні — труднощі з пошуком потрібних слів, труднощі для того, щоб стежити за бесідою або приєднуватися до неї.

Дезорієнтація — заблукати в знайомих місцях, не знаючи, який сьогодні день або яка зараз пора року. Зміни у настрої чи поведінці – перепади настрою, тривога, параноя чи агресивність. Проблеми із завданнями — проблеми з плануванням чи виконанням знайомих завдань, як-от одягання чи приготування їжі.

Є також менш відомі симптоми деменції, про які вам слід знати.

Зміни в режимі сну – сон більше або менше звичайного, порушення сну. Зміни в особистій гігієні – нехтування особистою гігієною, наприклад, відмова від купання чи чищення зубів. Зміни в рухливості – труднощі при ходьбі або підйомі сходами, тремор або незграбність.