Тепловий удар-це коли внутрішня температура тіла людини піднімається занадто високо-часто більше 104 F (40 C) – тому що високі температура і вологість навколишнього середовища не дозволяють тілу охолодитися через потовиділення і дихання.

У міру розвитку теплового удару у пацієнта виникає прискорене серцебиття, переривчасте дихання, запаморочення, нудота, м’язові судоми і сплутаність свідомості. Зрештою пацієнт може повністю втратити свідомість.

Без медичного втручання тепловий удар часто закінчується летальним результатом.

Жертвами теплового удару можуть стати люди будь-якого віку, але найчастіше він вражає літніх людей, особливо старше 70 років, тому що здатність нашого тіла остигати знижується з віком. Крім того, багато поширених ліків, що використовуються для контролю артеріального тиску, судом і психічних розладів, знижують здатність людини регулювати температуру. Ці ризики зростають ще більше, коли літня людина не знає про небезпечну аномальної спеці, не має в своєму будинку працюючого кондиціонера і йому нікого перевіряти.

Читайте також:  Скільки потрібно ходити в день, щоб не захворіти на деменцію в старості

Крім похилого віку, іншими факторами, що підвищують ризик теплового удару, є ожиріння, діабет і хвороби серця.

Ось три поради від лікаря з США Габріеля Ніла, як запобігти цьому потенційно смертельному стану:

1. Залишайтеся гидратированными. У спекотну погоду збільште споживання води і уникайте солодких напоїв і алкоголю. Якщо ваш лікар обмежив щоденне споживання води через серцеву недостатність або інший діагноз, залишайтеся на зв’язку з ним під час аномальної спеки, щоб уникнути медичних ускладнень.

2. Відпочинок. Не займайтеся спортом в найспекотніші години дня – зазвичай з 10 до 17 години – і розраховуйте на більш тривалий час відновлення після тренування, коли температура і вологість підвищуються.

Читайте також:  Чи правда, що заняття спортом мають даватися важко: відповідь науки

3. Знайдіть прохолодне місце.

Також допомагає:

  • носити легкий, дихаючий одяг
  • уникати перебування під прямими сонячними променями
  • окропити себе водою і сісти перед вентилятором
  • прийняти прохолодну ванну або душ
  • покласти холодний компрес на шию, пахву або голову