Наукові фахівці заявили, що проблеми з засипанням і сном можуть стати спусковим механізмом для раку, прогресуючого з дуже високою швидкістю.

Сон недарма часто називається вченими важливою складовою усього життя людини. Його нестача, як з’ясували дослідники з США, збільшує експресію раку, а також пригнічує імунні ресурси організму на початковій стадії розвитку раку.

Про те, що низька якість сну, при якій для людини виявляються типові часті пробудження, може прискорювати ріст ракової пухлини, попередили співробітники Університету Чикаго. Ними була проведена серія експериментів з щурами.

Тварин розділили на групи. В одній з гризуни спали нормальним для себе повним сном. У другій діяли чинники, що змушували тварин неодноразово прокидатися під час свого сну. Через тиждень усім гризунам були введені ракові клітини.

Читайте також:  Лікар назвала здатні шкодити організму корисні продукти

За словами вчених, ракові пухлини розвинулися у всіх тварин за період 9-12 днів. Але в організмі тварин, які не спали нормально, новоутворення були в два рази більші. Коли на наступному етапі експерименту ракові клітини вводилися гризунам в м’язи стегна, пухлини у мишей з «безсонної» групи розвивалися з ще більшою інтенсивністю, їх клітини активніше проникали в навколишні здорові тканини.

Причину такої закономірності вчені вбачають у тому, що недосипання впливає на активність гена, відомого як толл-подібний рецептор 4.

«Толл-подібний рецептор 4 є біологічним переносником інформації, який втручається в контроль над активністю імунної системи. Це ключовий момент у впливі брак сну на розвиток раку», – заявили у зв’язку з цим автори роботи.

Читайте також:  Залежність від смартфона пов'язана з пошуком сенсу життя